Už je to von: Mená tých, čo sa chcú stať poslancami VÚC za volebný obvod Prešov

Župné voľby sa uskutočnia už tento rok v novembri. Prinášame vám predbežný zoznam kandidátov na poslancov VÚC za prešovský volebný obvod.

Ľubomír Hudačko
Ilustračný obrázok k článku Už je to von: Mená tých, čo sa chcú stať poslancami VÚC za volebný obvod Prešov
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Voliči v našom kraji rozhodnú v novembri o tom, kto sa stane predsedom Prešovského samosprávneho kraja (PSK), ale aj o obsadení 62 poslaneckých mandátov v 13 volebných obvodoch (VO).

Vo VO č. 7 Okres Prešov sa budú voliť dvanásti poslanci. Tými sa však chcú stať viacerí… Prinášame vám predbežný zoznam kandidátov na poslancov Zastupiteľstva PSK za náš volebný obvod, ktorý už zverejnila krajská samospráva. Kandidačné listiny musí ešte preveriť a zaregistrovať volebná komisia.

Meno a priezvisko – Obec – Politická príslušnosť

  • Ján Ahlers Prešov NEKA
  • Jozef Babinčák Tulčík NEKA
  • Miroslav Bartko Malý Šariš NEKA
  • Ruženka Berežná Prešov NEKA
  • Peter Cvengroš Prešov NEKA
  • Jozef Demčák Prešov NEKA
  • Richard Dubovický Prešov NEKA
  • Rudolf Dupkala Prešov NEKA
  • Martin Ďurišin Prešov NEKA
  • Renáta Fedorčíková Prešov NEKA
  • Pavel Hagyari Prešov NEKA
  • Peter Ihnat Prešov NEKA
  • Patrik Kiseľa Okružná NEKA
  • Jana Kočišová Čížová Prešov NEKA
  • Martin Kovalčík Prešov NEKA
  • Ľuba Kráľová Prešov NEKA
  • František Porochnavý Záborské NEKA
  • Peter Šmeringai Prešov NEKA
  • Richard Drutarovský Prešov Občianska konzervatívna stra­na
  • Peter Uhlár Zlatá Baňa Občianska konzervatívna strana
  • Miroslav Benko Prešov SMER – sociálna demokracia
  • Marcela Birošová Prešov – Nižná Šebastová SMER – sociálna demokracia
  • Ľubomír Červeňák Prešov SMER – sociálna demokracia
  • Jaroslav Daňo Ľubotice SMER – sociálna demokracia
  • Juraj Hudáč Prešov SMER – sociálna demokracia
  • Milan Hudák Lada SMER – sociálna demokracia
  • Emil Chlapeček Prešov SMER – sociálna demokracia
  • Jozef Kičura Ruská Nová Ves SMER – sociálna demokracia
  • Tomáš Lukačko Šarišské Bohdanovce SMER – sociálna demokracia
  • Ľudovít Malaga Prešov SMER – sociálna demokracia
  • Róbert Tkáč Záhradné SMER – sociálna demokracia
  • Vladimír Uram Prešov SMER – sociálna demokracia
  • Eva Hrabková Haniska Komunistická strana Slovenska
  • Štefan Janíčko Veľký Šariš Komunistická strana Slovenska
  • Marián Krakovský Drienov Komunistická strana Slovenska
  • Igor Kréta Prešov Komunistická strana Slovenska
  • Michal Mamrila Prešov Komunistická strana Slovenska
  • Andrej Tudor Prešov Komunistická strana Slovenska
  • Martina Copáková Prešov ŠANCA
  • Peter Kríž Prešov ŠANCA
  • František Oľha Prešov ŠANCA
  • Andrea Brehová Prešov Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko
  • Štefan Cicoň Fričovce Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko
  • Viera Gregová Prešov Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko
  • Eduard Mathia Medzany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko
  • Ján Murdzik Prešov Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko
  • Matúš Sedlák Ličartovce Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko
  • Tomáš Seďori Medzany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko
  • Gabriel Slezák Lipovce Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko
  • Radovan Šafranko Mirkovce Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko
  • Marek Košč Prešov SME RODINA – Boris Kollár
  • Jozef Dužda Prešov Rómska iniciátíva Slovenska
  • Tomáš Cina Vyšná Šebastová Strana zelených
  • Milan Šteiner Prešov Strana zelených Slovenska
  • Štefan Kubini Lipovce VZDOR – Strana práce
  • Peter Bartek Župčany Slovenská národná strana
  • Ivan Bobák Prešov Slovenská národná strana
  • Vladimír Borecký Prešov Slovenská národná strana
  • Ján Dobrovič Veľký Šariš – Kanaš Slovenská národná strana
  • Eva Harsághy Malý Šariš Slovenská národná strana
  • Michal Hlivjak Prešov Slovenská národná strana
  • Pavol Kleban Ľubotice Slovenská národná strana
  • Cyril Leško Župčany Slovenská národná strana
  • Martin Lipka Prešov Slovenská národná strana
  • Michal Majdák Prešov Slovenská národná strana
  • Ľudovít Sabol Prešov Slovenská národná strana
  • Ján Baloga Víťaz KDH_SAS_OLANO_NOVA
  • Zuzana Bednárová Prešov KDH – SAS – OĽANO – NOVA
  • Andrej Buday Ing. Prešov KDH – SAS – OĽANO – NOVA
  • Marián Damankoš Prešov KDH – SAS – OĽANO – NOVA
  • Martin Fecko Prešov KDH – SAS – OĽANO – NOVA
  • Anton Gašpár Záhradné KDH – SAS – OĽANO – NOVA
  • Stanislav Kahanec Prešov KDH – SAS – OĽANO – NOVA
  • Radomír Kizek Medzany KDH – SAS – OĽANO – NOVA
  • Viera Leščáková Veľký Šariš – Kanaš KDH – SAS – OĽANO – NOVA
  • Jozef Lukáč Záborské KDH – SAS – OĽANO – NOVA
  • Gabriel Paľa Gregorovce KDH – SAS – OĽANO – NOVA
  • Andrea Turčanová Prešov KDH – SAS – OĽANO – NOVA
  • Mária Halatová Bretejovce Demokratická strana
  • René Polačok Prešov Demokratická strana
  • Peter Šulík Prešov Demokratická strana
  • Jozef Kravjar Vyšná Šebastová Národná koalícia
  • Marian Haľko Prešov Strana moderného Slovenska
  • Peter Varvaruk Lemešany Strana moderného Slovenska
  • Jozef Červeňák Chminianske Jakubovany NOVÝ PARLAMENT – NP
  • Jozef Šváč Prešov NOVÝ PARLAMENT – NP
  • Ľuboslav Krajňák Prešov ÚSVIT
  • Ľubomír Safko Prešov Nezávislosť a Jednota
  • Ján Tobiáš Hrabkov Strana práce
  • Jozef Čokina Prešov MOST-HÍD
  • Patrik Derfiňák Prešov MOST-HÍD
  • Miroslav Kolčár Cmeľov MOST-HÍD
  • Peter Krajňák Prešov-Solivar MOST-HÍD
  • Jaroslava Kutajová Prešov MOST-HÍD
  • Matúš Murajda Ľubotice MOST-HÍD
  • Miroslav Osifčin Prešov MOST-HÍD
  • Ľubica Pankievičová Varhaňovce MOST-HÍD
  • Jitka Semivanová Ľubotice MOST-HÍD
  • Štefan Szidor Prešov MOST-HÍD
  • Vladimír Vavrek Veľký Šariš MOST-HÍD

Pozn. redakcie: NEKA (nezávislý kandidát)

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame