Iné športy

Predposledný duel prešovských volejbalistov v kalendárnom roku 2017 skončil úspešne pre ich farby. Nováčikovi zo Zvolena tak oplatili prehru.

Ilustračný obrázok k článku Tentoraz sa tešili z výhry: Úspešná odveta prešovských volejbalistov proti Zvolenu
Zdroj: Vkmiradpupresov

Volejbalová extraliga pokračovala 13. kolom. Muži VK Mirad PU Prešov hostili nováčika tabuľky tím MVK Zvolen. Po neúspešnom zápase z úvodu októbra na strednom Slovensku, mali domáci hráči Zvolenčanom čo oplácať. Odveta sa podarila. Domáci zdolali súpera za 77 minút presvedčivo 3:0 (25:17, 25:23, 25:19).

Potrebovali 5 setbalov

Zápas sa začal priamočiarou hrou zo strany domácich. Zvolenčania sa len ťažko dostávali do tempa. Pri skóre 16:3 sa tréner rozhodol pustiť do hry hráčov z lavičky. Hosťom sa v závere setu podarilo nazbierať niekoľko bodov po chybách Prešova na podaní aj nahrávke, ale bez chyby nehrali ani oni. Po technickom oddychovom čase prvý set ukončili domáci prudkým útokom zo siete na 25:17.

V druhom sete sa hra otvorila naplno. Hostia sa rozohrali a prestali kaziť, prvýkrát v zápase viedli. Domáci však rozdiel stiahli a od 11:11 začali budovať náskok. Zvolenčania manko doťahovali len ťažko. Na zisk setu napokon Prešovčania spotrebovali všetkých päť setbalov, ale podarilo sa. Na ukazovali svietil najtesnejší rozdiel 25:23.

Ani v treťom sete domáci nenechali nič na náhodu. Zápas chceli ukončiť najrýchlejším možným spôsobom. Po sérií nevydarených servisov u oboch mužstiev približne v polovici setu sa dominancia Prešova začala napĺňať. Zápas zavŕšil ráznym útokom na 25:19 stredom siete kapitán Martin Sopko.

Hlasy trénerov

Jaroslav Vlk, tréner VK Mirad PU Prešov: „Jednoznačne víťazstvo z našej strany. Prvý set sme jasne dominovali. Prišlo tam k striedaniam a náš rytmus sa jemne zastavil. Od druhého setu zlepšená hra Zvolena zápas jemne zdramatizovala, ale jeho vývoj sme mali pod kontrolou.“

Martin Vaško, tréner MVK Zvolen: „V našej hre sa vyskytovalo obrovské množstvo technických chýb. V istých pasážach sme si nedokázali prihrať a presadiť sa v útoku, čo bolo dnes, myslím rozhodujúce. Pokiaľ sme dokázali súpera zatlačiť podaním, dokázali sme hrať vyrovnanú hru.“

• Najlepší hráč zápasu: Ľuboš Macko, Prešov
  • Zápas trval 77 minút.
  • Počet divákov: 209
  • Rozhodovali: Mokrý Juraj, Daruľa Dušan

Najbližší domáci zápas bude pre volejbalistov VK Mirad PU Prešov posledným v tomto kalendárnom roku. Odohrajú ho v Športovej hale Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej na Mikuláša o 19:30 proti aktuálnemu lídrovi tabuľky a úradujúcemu vicemajstrovi Slovenska, tímu VK Prievidza.