Ľubomír Hudačko Iné športy

Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v nedeľu v dramatickom zápase 12. kola SEHA ligy na palubovke srbského tímu Vojvodina Novi Sad 25:24. Stalo sa tak napriek tomu, že prehrávali v súboji aj o štyri góly! Vrátili sa tak na prvé miesto v tabuľke.

Ilustračný obrázok k článku Tatran zdolal na horúcej pôde Novi Sad! Hádzanári sa vrátili na prvé miesto v tabuľke
Zdroj: Webnoviny.sk

Po výhre v poslednom dueli tohto roka v nadnárodnej súťaži sú opäť zverenci Petra Hatalčíka na čele tabuľky.

O tesné víťazstvo slovenského šampióna sa postaral v poslednej minúte v stretnutí desaťgólový Tomáš Urban, ktorý premenil 45 sekúnd pred koncom druhého polčasu sedemmetrový hod na 25:24. Výborne zahral aj brankár Svetislav Verkič, ktorý v závere zápasu vychytal dva pokutové hody domácich a veľkou mierou tak prispel k desiatemu víťazstvu Tatrana v SEHA lige. Prešov vedie desaťčlenný pelotón s 30 bodmi, a hoci druhý CO Záhreb má rovnaký počet bodov, v prospech Tatrana hovorí lepšie skóre.

Vojvodina Novi Sad – Tatran Prešov 24:25 (13:9)

Najviac gólov: Nikolič 5, Pušica a Elezovič po 4 – T. Urban 10/2, Pejovič a Kristopans po 4. Vylúčení: 3 – 5, 7 m hody: 2/5 – 2/3