Ľubomír Hudačko Šport

Konečne to vyšlo. Tatran Prešov sa teší z prvých bodov v hádzanárskej Lige majstrov. Koňare si ich zabezpečili po triumfe nad favoritom z Ruska. Kým po polčase bol ešte stav nerozhodný 12:12, napokon body ostali doma výsledkom 27:21. Hráči sa podľa trénera Trtíka pokúsia vyhrať aj v Moskve.

Ilustračný obrázok k článku Tatran sa konečne dočkal: V hádzanárskej Lige majstrov má prvé body, koňare doma vyhrali nad favoritom!

Hádzanári úradujúceho slovenského šampióna Tatrana Prešov vyhrali v domácom zápase 5. kola C-skupiny Ligy majstrov nad ruským klubom Čechovskí Medvedi 27:21 a zaknihovali prvú výhru v skupine. Zverenci Rastislava Trtíka v LM najbližšie nastúpia vo štvrtok 22. októbra v rámci šiesteho kola práve na palubovke Medveďov.

Slovenský majster prekvapujúco získal prvé dva body do tabuľky. V prvom polčase viedli domáci už o tri góly 6:3 hlavne vďaka dobrej koncentrácii v obrane. Tento náskok ale nedokázali udržať a do kabín odchádzali tímy za nerozhodného stavu. Rozhodujúce momenty sa udiali v 40. minúte.

Pri dvojnásobnom oslabení Prešova zabránil výborne chytajúci brankár domácich Čupryna vo vyloženej šanci hosťom vyrovnať na 15:15, a tento moment nakopol „zelenobielych“ tak, že tí odpovedali šnúrou šiestich gólov (21:14). Toto bol rozhodujúci náskok, ktorý Šarišania až do konca s prehľadom ustrážili. Posledné slovo mal síce zo sedmičky dve sekundy pred koncom najlepší strelec Kovaľov, no tým iba korigoval prehru hostí.

Rastislav Trtík, tréner Prešova: „Keďže vzadu vynikajúco zahrali Petro s Kopčom, za ktorými stál vynikajúci Čupryna, toto bol základ nášho výborného výkonu v obrane. Z dobrej obrany sa potom výborne prechádzalo aj do útoku. Naše víťazstvo je úplne zaslúžené, patrí našim fanúšikom, chlapci hrali s veľkým srdcom. Pokúsime sa vo štvrtok zvíťaziť aj v Moskve.“

Tatran Prešov – Čechovskí Medvedi 27:21 (12:12)

• zostava a góly Prešova: Čupryna, Božič – Rábek 1/1, M. Šarpataky, Kopčo 1, Hrstka 8/1, Krok 1, Sadovyi 4, Ľ. Šarpataky, Radčenko 1, Urban, Pekár 1, Peškov 4, Antl 4, Ivkovič 1, Petro 1
  • najviac gólov Čechov: Kovaľov 10/6, Kuretkov 3.
  • rozhodovali: Bonifer, Oláh (obaja Maď.)
  • vylúčení: 4:6
  • 7 m hody: 1/1 – 6/6