Ľubomír Hudačko Futbal

Tatran opäť vyhral na nulu a je na čele! V tabuľke je situácia natrieskaná

Úlohu favorita futbalisti Prešova cez víkend splnili a mladíkov z Dubnice bez väčších problémov porazili 2:0. Pre hostí však mohlo byť aj horšie, no v koncovke to zelenobielym nešlo vždy podľa predstáv. Aj úvodný gól stretnutia si dali Dubničania sami.

Ilustračný obrázok k článku Tatran opäť vyhral na nulu a je na čele! V tabuľke je situácia natrieskaná

Zdalo sa, ako keby aj druhý zápas po sebe potreboval Prešov na tri body pomoc súpera. Pred týždňom si totiž v Šali dali hostitelia takisto vlastný gól a bol vôbec jediným v zápase. Tentoraz sa dialo čosi podobné, kuriózny vlastenec však domácich len naštartoval na následnú ofenzívnu spŕšku šancí.

Tú však využili Kostelníkovci len na poistenie vedenia a tri body ostali doma po výhre 2:0. Najmä útočník Peter Nworah ale mal na kopačke nejeden zásah, proti však bola smola v zakončení. Dubničania vpredu toho veľa nevymysleli, dôvodom bol aj nízky vek hráčov, ktorí ešte nemajú dostatočné skúsenosti. Vedenie o jeden gól napokon poistil peknou hlavičkou Krajník a posunul do čela tabuľky práve svojho zamestnávateľa. Na jej špici je však situácia mimoriadne nabitá. Šestnásť bodov majú hneď 4 tímy, piaty Bardejov zaostáva o bod. Kandidátov na postup je tak viac než dosť a každé zaváhanie bude znamenať zosun aj o niekoľko priečok. Po zápase bol spokojnejší, pochopiteľne, domáci tréner Jozef Kostelník.

„Súper mal mladých, behavých chlapcov, vedeli sme, že to nebude nič ľahké. Vedia hrať futbal, ale myslím si, že sme kontrolovali priebeh zápasu. Vypracovali sme si aj šance, dve stopercentné sme ale v prvom polčase nepremenili. K tomu vlastnému gólu sme súperovi svojou aktívnou hrou pomohli.. V druhom polčase nás upokojil druhý gól, čo naše mladé mužstvo potrebuje. Ja verím, že ak budeme dávať góly, budú sa rodiť naše veľké víťazstvá,“ povedal lodivod Tatrana.

1   1. FC Tatran Prešov   8   5   1   2   14 : 5   16
2   MFK Zemplín Michalovce   8   5   1   2   12 : 3   16
3   ŽP Šport Podbrezová   8   5   1   2   12 : 7   16
4   ŠK SFM Senec   8   5   1   2   13 : 9   16
5   Partizán Bardejov   8   4   3   1   10 : 5   15
6   FC ŠTK 1914 Šamorín   8   3   3   2   12 : 8   12
7   MŠK Rimavská Sobota   8   2   6   0   8 : 5   12
8   FC Spartak B   8   3   2   3   12 : 14   11