Ľubomír Hudačko Futbal

Bolo to trápenie v koncovke takmer po celý zápas. Zelenobielych napokon vykúpil krásnou strelou skúsený Miroslav Poliaček a poslal svoj tím do osmičky najlepších v slovenskom pohári. Tréner hostí Mikuláš Radványi s výkonom svojich zverencov vôbec nebol spokojný.

Ilustračný obrázok k článku Tatran je vo štvrťfinále Slovnaft cupu! Vyradili sme corgoňligistu z Dunajskej Stredy

DAC opäť nepredviedol žiaden oslnivý výkon a na ihrisku sa hľadal celý čas. Vypracoval si pramálo šancí, Talian v bráne miestami nemal čo robiť. Hostia tak potvrdili, že majú mizernú formu a posledné miesto v Corgoň lige nie je náhodné. Tatran prevyšoval súpera, ktorý je o poschodie vyššie v rámci slovenskej ligy, v každom meradle a bolo len otázkou času, kedy sa ujme vedenia.

Na jeho smolu však zlyhal v koncovke a nemal šťastie ani pri odrazených loptách, ktoré sa neraz dostali na kopačky súpera. Šance na gól mal v úvode Nworah a potom Papaj, ale obaja mierili tesne vedľa žrde. Pohrozil však aj DAC a to tesne pred polhodinou hry. Hudákovi ale chýbal krok na to, aby center z pravej strany doklepol do siete. Na druhej strane sa pískal priamy kop a k lopte sa postavil Poliaček. Nádhernou strelou však opečiatkoval len brvno a lopta sa následne odrazila do poľa.

Po prestávke už nebolo tempo hry výrazné, ako na začiatku zápasu, no zmeniť to mohol Nworah. Loptu prebral v dobrej pozícii a postupoval na Belica sám. Obhodil si ho, ale lopta mu utiekla do autu. Hneď na to Sedlák sa z ničoho nič dostal do šance, keď usmerňoval center z ľavej strany. Mieril len vedľa, Talian mal šťastie, že na neskrútila do brány. Desať minút pred koncom však už domáci vypukli radostnými gestami. Spoza vápna sa nemohol pozerať na nemohúcnosť v koncovke v posledných minútach a na zdanlivo pevnú obranu súpera Poliaček a zobral zodpovednosť na seba. Napálil loptu do siete z úctyhodnej vzdialenosti, Belic sa len prizeral, ako inkasuje – 1:0. V závere sa už nič podstatné nedialo, Tatran si vedenie ustrážil a zaslúžene postúpil do štvrťfinále slovenského pohára.

Hlasy trénerov:

Mikuláš Radványi (DAC): „Ja budem stručný, chcel by som pogratulovať súperovi k víťazstvu. Svojich hráčov hodnotiť nebudem, hanbím sa za to, čo som videl.“

Jozef Kostelník (Tatran Prešov): „My sme mali jasný cieľ, vyhrať tento zápas a na ihrisku sme to aj potvrdzovali. Teší ma, že sme postúpili, ale hlavne ten spôsob, akým sme výhru dosiahli. Súpera v ďalšom kole si nevyberieme, je to v podstate jedno, koho nám prisúdia.“

SC – 3. kolo: 1. FC Tatran Prešov – FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:0 (0:0)

Gól: 81. Poliaček, ŽK: 18. Lipták, 85. D. Leško – 61. Hudák, pred 613 divákmi rozhodoval Horváth (Tomčík, Poláček)

Zostavy:

1. FC Tatran: Talian – Papaj, Petrá š (87. Krajník), P. Jacko, Hatok – Lipták, Poliaček – D. Leško (90. Kačala), Katona, Nworah (90. P. Šafranko) – Dolný

DAC 1904: Belic – Adiaba (87. Nulíček), Hudák , Majerník, Sedlák – Hošek (61. Nasra), Kwin (46. E. Ujlaky), Ntsogo, Antunovič – Gašparík, Szarka