Šport

Sú na dobrej ceste: Volejbalistov Prešova delia od zisku bronzu už len tri sety

Východniarska dráma ako sa patrí. Taký bol tretí duel v súboji o bronzové medaily medzi volejbalistami Prešova a Košíc. Lepšie sú na tom po výhre koňare.

Ilustračný obrázok k článku Sú na dobrej ceste: Volejbalistov Prešova delia od zisku bronzu už len tri sety
Zdroj: Veronika Mihaliková

Extraligová séria o 3. miesto sa počas veľkonočných sviatkov víťazstvom Košíc vyrovnala. Súboje východniarskych rivalov však pokračovali tretím dejstvom. Domáci aj napriek „výbuchu“ v treťom sete dotiahli v dramatickej koncovke zápas do víťazného konca 3:1 (25:21, 25:20, 12:25, 34:32). V sérií vedú 2:1 a od zisku bronzových medailí ich delia tri vyhrané sety.

Maximálne dva body

V treťom meraní síl od úvodu rozhodovali detaily. Maximálny rozdiel, ktorým sa podarilo odskočiť najprv Košiciam a neskôr Prešovu boli dva body. Záver setu vyšiel lepšie domácim, kapitán Prešova Martin Sopko st. ukončil set prudkým smečom na 25:21. Dlhé výmeny nútili hráčov k rozvahe trpezlivosti i zvýšenému prehľadu v hre aj v druhom sete. Razanciu v útok ukázal striedajúci Michal Hudák. Ľuboš Macko sa v závere setu blysol technickým útokom na sieti, ktorým získal rozhodujúci bod v prospech setu pre Prešov na 25:20.

Pri nástupe do tretieho setu chýbal na ihrisku kapitán Sopko st. Keď sa k rozohrávke dostal Košičan Martin Sopko ml., hostia vyhrávali už o 5 bodov. Prešovčanom sa nedarilo v útoku ani v obrane. Nepomohol ani návrat kapitána i viaceré striedania. Set sa skončil výrazne v prospech hostí, pomerom 12:25. Košičania cítili šancu, domáci potrebovali vzpruhu.

Pevné nervy

Vo štvrtom sete si súperi nič nedarovali a nenechali na sebe nitku suchú. Za stavu 25:25 sme nepoznali víťaza a set pokračoval. O jeho nervy-drásajúcom závere hovorí päť nepremenených setbalov hostí a napokon štvrtý víťazný mečbal Prešova. Pevné nervy v útoku ukázal najmä Marcel Lux. Nesmieme však opomenúť víťazné bloky Ľuboša Macka a skvele podávajúceho Jána Halaja, ktorého servis znamenal zisk štvrtého setu 34:32 a celkové víťazstvo 3:1.

Hlasy trénerov

Jaroslav Vlk, tréner VK Mirad PU Prešov: „Vedeli sme, že to môže byť kľúčový zápas v boji o medaily. Zápas sme si dobre rozohrali na 2:0, mali sme ho pod kontrolou. Košice sa však nevzdávali a v treťom sete začali riskovať na servise. My sme neustále útočili do plných, ale smečiari sa nedokázali presadiť. Vo štvrtom sete sme museli siahnuť na dno síl. Po skvelých výmenách a vo vynikajúcej atmosfére, ako sa na východniarske derby patrí, sme si v koncovke pomohli blokom."

Richard Vlkolinský, tréner VK KDS Šport Košice: „Zo strany hráčov Prešova a Košíc to bol pekný volejbal. Iné faktory ovplyvňujúce dianie v zápase boli katastrofálne…“

Ďalší zápas sa uskutoční 22.04.2017 o 19:00 v Košiciach. V prípade rovností bodov séria na tri víťazné zápasy pokračuje ďalej v Prešove súbojom 27.04.2017 o 17:00.