Ľubomír Hudačko Iné športy

Srbi na Prešov nemali nárok: Hádzanári si pripísali ďalšiu výhru

Ďalšia výhra! Už po polčase bol stav stretnutia v zápase hádzanej medzi Prešovom a Vojvodinou Nový Sad výrazne naklonený pre koňarov. Na svedomí to mala efektívna hra od úvodu stretnutia. Hostia síce znížili na rozdiel jediného gólu, ale zelenobielym potom stačilo udržiavať osemgólový náskok.

Ilustračný obrázok k článku Srbi na Prešov nemali nárok: Hádzanári si pripísali ďalšiu výhru

Hádzanári Tatrana Prešov uspeli v sobotňajšom stretnutí 3. ročníka nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom South Stream League“, keď v domácom prostredí zdolali v rámci 3. kola srbský tím RK Vojvodina Nový Sad jednoznačne 37:26 (18:11).

Šarišania sa hneď ujali vedenia 3:0. Súper s nimi držal krok len do 17. min, keď na ukazovateli skóre svietil stav 7:6. Domáci si potom vypracovali osemgólový náskok, ktorý hostia krátko pred prestávkou mierne skorigovali (18:11). Po zmene strán zvýšili Prešovčania svoj náskok viackrát na 12 gólov a dvojciferný rozdiel ukazovalo aj konečné skóre (37:26). Najlepším strelcom Tatrana bol výborne hrajúci Dominik Krok, ktorý poslal do siete Vojvodiny osem gólov.

Zverenci trénera Petra Hatalčíka si s bilanciou 2 víťazstvá – 1 prehra polepšili v neúplnej tabuľke v SEHA Gazprom South Stream League 2013/2014 na 2. miesto. Úradujúci slovenský šampión sa najbližšie predstaví v tejto súťaži v stredu 2. októbra, keď v 4. kole zavíta na pôdu macedónskeho Vardaru Skopje (17.45 h).

Výsledok – sobota – SEHA Gazprom South Stream League – 3. kolo: Tatran Prešov (SR) – RK Vojvodina Nový Sad (Srb.) 37:26 (18:11) Najviac gólov: D. Krok 8, Krištopans 7, Antl 6/2 – Elezovič 10/3, Nikolič 4, Pušica a Čurkovič po 3 Pok. hody: 2/2 – 3/3, vylúčení: 4 – 3, rozhodovali: Gusko a Repkin (obaja Biel.), 1013 divákov

Zdroj: Webnoviny.sk