Marián Handzuš Iné športy

Slovenky aj po zakopnutí lídrom skupiny

Po treťom hracom dni sú naše juniorské reprezentantky naďalej vedúcim tímom v bojoch o Majstrovstvá Európy v Turecku. Vďaka domácemu prostrediu zvíťazili presvedčivo v dvoch zápasoch a kráčajú za svojím cieľom v kvalifikácii.

Mladé slovenské reprezentantky odštartovali turnaj stredajším víťazstvom nad Švajčiarkami 3:0 na sety. V 75-minútovom zápase mali po všetkých stránkach navrch, čo sa v konečnom dôsledku odrazilo aj na skóre. Prvé dejstvo bolo pre Slovenky obzvlášť náročné, no po nervydrásajúcom úvodnom sete sa napokon tešili naše juniorky, keď vyhrali najtesnejším rozdielom 29:27.** Druhý a tretí set** mali už jednoznačnejší priebeh. Dejstvo druhé zakončila naša najproduktívnejšia hráčka v tomto zápase Miroslava Reháková (16 bodov) úspešným smečom a bodku za tým tretím dala univerzálka Nikola Pišteláková (11 bodov) esom z podania.

Už o necelých 24 hodín začali Slovenky svoj** druhý kvalifikačný zápas.** Ich súperkami boli volejbalistky z východu Európy, Azerbajdžanu. Ani v druhom zápase naše reprezentantky v trvaní 65 minút** nestratili čo i len jeden set. Nastúpili sme v rovnakej zostave ako v zápase so Švajčiarskom a zo strany trénerky to bol evidentne dobrý ťah. Čísla na naše konto pribúdali aj vďaka 15-bodovým smečiarkam Rehákovej (VK Doprastav Bilíkova) a Štrbovej (VK Poltár), no predovšetkým sa pod slovenský triumf **podpísal skvelý kolektívny výkon našich junioriek.

Dievčatá to s oslavami nemohli veľmi preháňať, pretože ich dnes čakal súper silného kalibru, Bulharsko. Úvod stretnutia sme nezachytili najlepšie. V prvom dejstve sme už prehrávali vysoko 19:14, no dievčatá nezložili zbrane a otočili skóre na 25:20 v ich prospech. Lepší vstup do druhého setu si naše súperky ani nevedeli predstaviť. Za krátky čas sa ujali vedenia 7:1 a víťazstvo v ňom už z rúk nepustili. Bulharky sa dostali do dobrej hernej pohody, čo sa prejavilo aj v ostatných dvoch setoch, v ktorých boli Bulharky úspešnejšie. Slovenky hnala dopredu aj početná divácka kulisa. Do mestskej športovej haly v Bardejove si našlo cestu na zápas slušných 500 divákov. Bohužiaľ, prvej prehre Slovenska na turnaji tento fakt nezabránil a naše dievčatá podľahli Bulharkám 1:3 na sety. Nepomohli ani výborné osobné výkony, 19 bodov Rehákovej a 17 Štrbove a tak sme zo zápasu odišli ako porazený celok. Dievčatá sa však rozhodne nemajú za čo hanbiť. Predviedli sympatický výkon a ukázali morálnu silu v kolektíve, keď sa za žiadneho stavu nevzdávali.

Slovenky si** zajtra o 17:30** zmerajú sily s holandskou reprezentáciou a** v nedeľu** ich o 20:00 preverí družstvo Rakúska. Všetky zápasy môžte sledovať online na stránke[link=URL prepojenia] www.onlajny.eu[/link].