Ľubomír Hudačko Iné športy

Hádzanári Tatrana Prešov sa rovnako ako v minulej sezóne predstavia v skupinovej fáze Pohára EHF. V odvete 3. kvalifikačného kola síce na pôde slovinského Braniku Maribor prehrali 28:30, ale v prvom zápase doma vyhral úradujúci slovenský majster 34:26.

Ilustračný obrázok k článku Skvelý úspech hádzanárov: Prešov po roku zopakoval postup do skupinovej fázy Pohára EHF!
Zdroj: Webnoviny.sk

Mená súperov v štvorčlennej skupine sa zverenci kouča Petra Hatalčíka dozvedia vo štvrtok po žrebe vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie. Skupinová fáza súťaže odštartuje 8./9. februára systémom každý s každým doma a vonku, vyvrcholí 29./30. marca.

Prešovu v uplynulom ročníku skupinovej fázy Pohára EHF v B-skupine v konkurencii nemeckého giganta Rhein-Neckar Löwen, dánskeho KIF Kolding a ukrajinského Motoru Záporožie po troch výhrach v šiestich dueloch tesne ušiel postup do vyraďovačky.

3. kvalifikačné kolo Pohára EHF – odveta

RK Branik Maribor – Tatran Prešov 30:28 (12:11) /prvý zápas 26:34, postúpil Prešov/

Najviac gólov Mariboru: Sok 9, Zarabec 7. Zostava a góly Tatrana: Verkič, Krupa – Hruščák, Hrstka 3, Krok 5, Krištopans, Radčenko 1, Tumidalský 2, T. Urban 6, Číp, Guzy 3, Pejovič 2, Antl 6, Paleš, Sadovij. Rozhodovali: Horváth a Marton (obaja Maď.), vylúčení: 1:3, 7m hody: 4/3 – 3/3, 1300 divákov.

Prešovčania napriek zdravotným problémom v kádri ani v jednom momente nedovolili domácim pomýšľať na zmazanie výrazného osemgólového manka. Úvodných dvadsať minút prvého polčasu to bol mimoriadne vyrovnaný duel, až v 22. minúte Maribor prvýkrát získal dvojgólové vedenie – 10:8. Tatran pred polčasovou sirénou zabral a z 9:12 znížil tesne pred prestávkou na 11:12. Domáci si po zmene strán udržiavali minimálny, ale pre slovenský tím prijateľný, náskok. V 43. minúte viedol Maribor 20:18, no Prešovčania o šesť minút neskôr otočili na 24:22 vo svoj prospech. Slovinci si v koncovke vybojovali dvojgólové víťazstvo, no postup si domov vezie Tatran.

Branko Benko, generálny manažér Tatrana: „Sme radi, že sme napriek prehre potvrdili postup ďalej. Bola to gólová naháňačka, v ktorej súper viedol aj o dva góly, ale viac sme mu nedovolili. Mali sme pred zápasom problémy s postom pivota, no zvládli sme to. Dúfam, že nám žreb prisúdi prijateľnejších súperov ako v minulej sezóne a našim cieľom je postúpiť zo skupiny do štvrťfinále súťaže.“