Zuzana Jakubičková Iné športy

Skvelé publikum domácim nepomohlo: Tatran víťazne

Domácim hádzanárom nepomohlo k víťazstvu ani skvelé domáce publikum a Tatran Prešov si pripisuje druhé víťazstvo vo finálovej sérii extraligy. Východniarov nerozhodilo ani to, že museli nastúpiť v dresoch Sporty Hlohovec.

Začiatok zápasu bol veľmi vyrovnaný a domáci sa dokonca dokázali dostať v 20. minúte do 2-gólového vedenia keď na svetelnej tabuli svietilo skóre 9:7. Potom však nastal zvrat a Hlohovčanom sa nedarilo prechádzať cez skvelú obranu Prešova. Ten sa tak dostal do 4-góloveho vedenia.

Prešovčania dokázali chyby hlohovčanov otočiť vo svoj prospech a rýchlymi protiútokmi zvyšovali skóre. V 27. minúte dostal Dajnis Kristopans červenú kartu za úder do tváre, z čoho mohla Sporta profitovať. No nestalo sa a prvý polčas skončil stavom 14:10 pre Tatran.

V druhom polčase nastúpil do domácej brány namiesto Olejára Žernovič. Podarilo sa mu zopár dobrých zákrokov, ale útok domácich hádzanárov stále viac slabol. V 40 minúte už bolo jasné kto získa druhý finálový bod. Hlohovec bojoval do samého konca zápasu a predviedol niekoľko krásnych akcií, no na víťazstvo to už to nestačilo.

Konečný stav zápasu 37:23 pre Tatran, ktorých delí už len jedno víťazstvo od získania ôsmeho majstrovského titulu. [link=http://www­.hlohovec24.sk/clan­ky?extend.133720_Spor­ta-v-prvom-finalovom-zapase-prehrala]Podrob­nosti o prvom finálovom zápase TU![/link]

Hlasy trénerov:

Tréner Sporty Martin Lipták: „Čakal som od nás lepší výkon, no aspoň som videl Prešov, ktorý mám aj ja rád. Hral svoju typickú strojovú hádzanú a najmä skvele bránil, príchod Pekára im veľmi pomohol. Myslel som si, že po červenej Krištopansa, budeme z toho profitovať, no skôr to bolo pre nás mínusom. Tento Prešov poznám, nerozprávali, sústredili sa a jazdili. Mrzí ma najmä ten rozdiel. Je to môj ôsmy zápas pri družstve a po prvý raz sme sklamali.“

Tréner Tatrana Djordje Rašič: „S výkonom môjho tímu som spokojný aj vzhľadom k tomu, že sme dohrávali s troma spojkami po tom, čo Krištopans dostal červenú a Guzy si v druhom polčase asi zlomil rebro. Víťazstvo som čakal, ale nie také vysoké. Verím, že v sobotu to potvrdíme a získame titul.“

Ttretí zápas sa bude hrať v sobotu 19.5.2012 na domácej pôde v Prešove.

**Sporta Hlohovec – Tatran Prešov 23:37 (10:14) **

Sporta: Olejár, Žernovič – Mazúr 1, Takáč 2, Cibulka, T. Szücs 2, Laho, Stachovič, Štefanisko, Miženko, Ďuriš 2, Kasagranda, S. Mažár 2/1, F. Zaťko 6/1, Dudáš 2, Tallo 6

Tatran: Verkič, Krupa – Antl 5, M. Urban 5, Pejovič 3, Krištopans 3, Kopčo 6, T. Mažár 4/1, D. Krok 6, Radčenko, Číp 2, Hrstka 2/1, Guzy 1, Pekár

Rozhodcovia: Brunovský, Čanda, vylúčenia: 6:7,** 7m hody:** 3/2 – 3/2, ČK: Krištopans za hrubý faul, 1800 divákov. /Stav série: 0:2/