Sen o extralige je preč: Prešovských hokejistov z play off vyradila Skalica

Prešovskí hokejisti sa nepredstavia v najvyššej extralige ani po tohtoročnom play off. Víťaz základnej časti totiž so Skalicou trikrát prehral.

Ilustračný obrázok k článku Sen o extralige je preč: Prešovských hokejistov z play off vyradila Skalica
Zdroj: HC Prešov Penguins

Ostávajú tesne pred bránami finále, ktoré by im zaručilo aj baráž o extraligu. Skalica bola nad sily víťaza základnej časti a to po tretej prehre znamená koniec sezóny.

Poďakovanie fanúšikom

„Veľká vďaka patrí fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť až na druhý koniec republiky a tiež všetkým, ktorí ste nám počas celej sezóny fandili. Zažili sme krásne zápasy s vynikajúcou atmosférou, aká v Prešove roky nebola. Spolu sme dokázali opäť zaplniť zimný štadión a tešili sme sa z množstva víťazstiev a pekných momentov. Ďakujeme za podporu a napriek sklamaniu veríme, že sa opäť stretneme v budúcej sezóne,“ poďakoval sa klub HC Prešov Penguins fanúšikom na svojej stránke hcpresovpengu­ins.sk.

Duel začal opatrne, až v 7. minúte prišla po buly Vaškovičova dorážka a domáci viedli – 1:0. V 14. minúte bolo vyrovnané po šťastom góle Abdula. Prešovčania ale hrali nervózne a išli znova do oslabenia. Tesne po jeho skončení inkasovali, pred bránkou zafungoval dôraz Vereša. V závere mali presilovku aj oni, avšak svoju veľkú príležitosť nepremenil Kokavec. Prostredné dejstvo začalo nevydarenou presilovkou hostí. V 31. minúte mal veľkú šancu Klíma, no nedal. O pár sekúnd hostia dobre zahrali buly a Abdul vyrovnal – 2:2.

Hneď na úvod tretej tretiny pohrozil Abdul. Tučniaci prežili diskutabilné oslabenie, no vzápätí inkasovali z hokejky Hlucha – 3:2. A to bol rozhodujúci moment.

Obrovský tlak

Vyrovnať síe mohol takmer okamžite Jokeľ, no Šarišania už nedokázali streliť gól ani do prázdnej brány. Potrestať to mohol v 51. minúte Alexander Kotzman. V hre 4 na 4 zahodil tutovku Baláž s Jokeľom. Snaha síce pokračovala, ale nedal ani Kokavec či Mikolášek. V závere mali hostia obrovský tlak, avšak z víťazstva sa tešila Skalica. A to pre víťaza základnej časti I. Hokejovej ligy znamená koniec sezóny.

HK Skalica – HC Prešov Penguins 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

• Góly: 7. Vaškovič (Petráš, Vereš), 16. Vereš (Mikéska), 45. Hluch (Kňazev, Drahorád) – 14. Abdul, 32. Abdul (Šimčák, Jokeľ)
  • Skalica: R. Petrík – Škápik, P. Horváth, Kukliš, Drahorád, Mikéska, Pavešic, Hílek – Ľ. Vaškovič, R. Vereš, Š. Petráš – Hluch, Kučera, Kňazev – P. Kotzman, Brodek, R. Dvonč – A. Kotzman, Mi. Romančík, Jančá – Smetana.
  • Prešov: L. Gavalier – Hopkovič, Novický, B. Cvengroš, Valečko, Michalčin, Šaršok, Madový – M. Kokavec, J. Prokop, Chalupa – Jokeľ, Šimčák, Abdul – Solomončak, Bylina, M. Baláž – Mikolášek, L. Klíma, A. Lipovský – Ferenc.