Takú podporu by im mohli závidieť aj takmer všetky slovenské futbalové kluby. Na druhom zápase semifinále play off podporilo Prešov 3 122 ľudí a videli výhru.

Ilustračný obrázok k článku Semifinále na 50%: Prešov stav vyrovnal, podporiť ho prišlo viac ako 3 000 ľudí!
Zdroj: HC Prešov Penguins

Prešovskí hokejisti najprv nedotiahli prvý duel proti Skalici v rámci semifinále play off do zdarného konca a súperovi podľahli. Situáciu si skomplikovali, no pred druhým zápasom vládli optimistické prognózy a napokon vyrovnali stav série na 1:1. A to aj vďaka podpore fanúšikov, ktorých prišlo 3 122, čo im môžu závidieť aj slovenské prvoligové futbalové kluby!

V presilovke mal v 10. minúte dobrú príležitosť Mikolášek, v početnej výhode mohol poslať hostí do vedenia Petráš. Na opačnej strane spálil šancu Šimčák. Až v 18. minúte počas výhody trafil puk pomedzi betóny brankára Michalčin – 1:0. Päť sekúnd pred prvou sirénou ešte nebezpečne napriahol Škápik, no vyrovnania sa nedočkal.

Druhá tretina mala pomalší rozbeh. V 25. minúte mal po našej chybe veľkú šancu Dvonč, chyba pri striedaní ich ale obrala o cenné sekundy presilovky a navyše v hre 4 na 4 inkasovali z hokejky Baláža – 2:0 pre Prešov. Následne v oslabení išla Skalica do prečíslenia, Kotzman ale nedal. V 35. minúte vytiahol Gavalier ďalší dôležitý zákrok proti Verešovi. V závere mohol zvýšiť vedenie domácich Klíma, stav sa však nemenil.

Posledné dejstvo začali lepšie Tučniaci, získali presilovku a na jej konci mali veľký tlak pred Petríkom. Zníženie prišlo z hokejky Vaškoviča – 2:1. V 52. minúte sa už plný štadión tešil oprávnene po úspešnom brejku Bylinu. Hneď na to mohli zvýšiť svoj náskok Prešovčania a Skalica si vzala oddychový čas. Výsledkom bola zvýšená agresivita, keď sa do seba pustili Pavol Kotzman s Jokeľom. Naši sa snažili držať puk ďaleko od svojej bránky, čo sa im darilo a dve minúty pred koncom získal presilovku 5 na 3. Skalica znervóznela a na ľade sa podľa hcpresovpenguins.sk strhla poriadna mastenica. Nakoniec sa prešovský divák mohol tešiť zo zaslúženej výhry.

HC Prešov Penguins – HK Skalica 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

• Góly: 18. Michalčin, 30. Baláž (Michalčin, Abdul), 52. Bylina (Solomončak) – 46. Vaškovič (Škápik)
  • Prešov: L. Gavalier – Hopkovič, Novický, Valečko, Madový, Kubát, Michalčin, B. Cvengroš, Šaršok – Kokavec, Prokop, A. Lipovský – Jokeľ, Šimčák, Abdul – Solomončak, Bylina, Baláž – Mikolášek, L. Klíma, Chalupa.
  • Skalica: R. Petrík – Škápik, P. Horváth, Kukliš, Drahorád, Mikéska, Pavešic, Smetana, Hílek – Ľ. Vaškovič, R. Vereš, Š. Petráš – Hluch, Kučera, Kňazev – P. Kotzman, Brodek, R. Dvonč – A. Kotzman, Mi. Romančík, Janáč.
  • Diváci: 3 122