Ľubomír Hudačko Futbal

Rozlúčka s jeseňou ako hrom: Juniori Tatrana Prešov nastrieľali Svitu 10 gólov

Na záver veľká paráda. Futbalisti prešovskej juniorky sa s jesennou časťou sezóny rozlúčili vysokou výhrou 10:0. Odniesol si to trápiaci sa Svit.

Ilustračný obrázok k článku Rozlúčka s jeseňou ako hrom: Juniori Tatrana Prešov nastrieľali Svitu 10 gólov

V 11. minúte strieľal Dupkala v šestnástke do brankára, vyrazenú loptu dorážal Hovančík ľavačkou mimo. O 5 minút sa už podľa 1fctatran.sk menilo skóre, hosťujúci Barnáš zle vybehol, vysokú loptu doklepol po niekoľkých odrazoch do prázdnej brány Dominik Jacko – 1:0. V 18. minúte mohol krásnym volejom vyrovnať Joppa, Ferenc však predviedol výborný zákrok.

Roztrhnuté vrece s gólmi

Odpoveď prišla po rýchlej rozohrávke a dlhom centri, ktorý podbehol hosťujúci Lajčák, k lopte sa dostal Trebuňák a pohodlne zakončil – 2:0. Po polhodine sa roztočil divoký kolotoč šancí, najprv pálil Jacko nepresne, o ďalších 52 sekúnd prihral brankár priamo na Timoteja Múdreho, ktorý strelou k žrdi upravil už na 3:0. V 37. minúte nastrelil Trebuňák krásnym projektilom brvno, lopta sa odrazila priamo na kopačku Dupkalu – 4:0. Päť minút pred koncom polčasu navýšil skóre Grejták, s náročným zakončením po rohovom kope si dokázal skvele poradiť – 5:0. Do druhého polčasu naskočili Kačala s Micherdom aj Slebodníkom a prešovská útočná sila bola ešte väčšia. Prvý menovaný to bleskovo potvrdil, Grejtákov center zachytil za obranou Kačala a pohodlne zakončil k zadnej žrdi – 6:0.

V 55. minúte potiahol loptu na ľavej strane Slebodník, Kačala prepustil prihrávku na Trebuňáka, ktorý zakončil do prázdnej brány – 7:0. Po hodine hry si hostia strelili vlastný gól, malá domov od Lajčáka nešťastne poskočila na nerovnom teréne cez Barnášovu nohu – 8:0. V 73. minúte sa nožničkový pokus Dupkalu odrazil od Joppu do brány – 9:0. Tatran sa snažil o desiatku, často sa vysúval dopredu, čo dalo možnosť Svitu zaznamenať čestný úspech. V poslednej štvrťhodine sme videli obrovské množstvo nevyužitých príležitostí na prešovskej strane, spolu s viacerými zaujímavými brejkmi hostí. Číslo 10 nakoniec padlo, v 90. minúte našiel Kačala prihrávkou Trebuňáka, ktorý zavŕšil hetrik a uzavrel skóre 10:0.

Tréner Pavol Mlynár pre klubový web uviedol: „Dobrý záver jesene, hlavne posledné dva zápasy. Chlapci si s chuťou zastrieľali, viac ma ale potešilo to, že celý zápas sme odohrali organizovane, vo vysokom tempe. Niekedy nie je jednoduché dať súperovi 10 gólov, aj keby sa na ihrisko len postavil, takže som rád za efektivitu. Chlapcom by so chcel za jesennú časť poďakovať. Určite som si predstavoval vyššie postavenie v tabuľke, ale nemôžem im nič vytknúť. V každom zápase sme boli, ak nie lepším, tak minimálne vyrovnaným súperom. Mali sme dosť nešťastných remízových výsledkov, prípadne tesne prehraných zápasov. Ale to je za nami, my sa musíme pozerať dopredu.“

1. FC Tatran Prešov – FK Svit 10:0 (5:0)

• Góly: 22´,55´, 90´Trebuňák, 37´,74´Dupkala, 15´Jacko, 31´Múdry, 40´Grejták, 47´Kačala, 61´Lajčák
  • ŽK: Tvaružek (Svit)
  • Rozhodoval: Jasečko
  • Tatran: Ferenc – Šimko (53. Dziak), Hovančík, Grejták, Haladej – Jacko (46. Micherda), Lénárt (77. Krajňák) – Strachan (46. Slebodník), Múdry (46. Kačala), Trebuňák – Dupkala „K“
  • Svit: Barnáš – Zelko (43. Šikula), Poráč (59. Orolín), Lajčák, Tvaružek, Paločko, Jambor, Chyba „K“, Joppa, Starinský, Cupoš