Šport

Prvý krok úspešne zvládli: Hádzanári Tatrana vedú vo finále na zápasy 1:0

Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v prvom zápase finále extraligy na svojej palubovke nad HKM Šaľa 30:25. V sérii na tri víťazné súboje vedú 1:0.

Ilustračný obrázok k článku Prvý krok úspešne zvládli: Hádzanári Tatrana vedú vo finále na zápasy 1:0
8

Zápas číslo dva je na programe v sobotu 20. mája v Šali. Obhajca titulu má na konte dvanásť titulov, z toho desať v jednej sérii. Hráči HKM Šaľa sa do boja o ligový primát dostali vôbec prvýkrát.

Prešov v prvom finále naplnil papierové prognózy. Mierny náskok si vypracoval už v prvom polčase, no nedokázal ho udržať. Aj preto išiel do kabín s najtesnejším vedením. V druhom polčase pomohli domácim výborné zákroky brankára Čuprynu. Prešovčania si opäť niekoľkokrát vypracovali sľubný náskok, zbytočne oň aj niekoľkokrát prišli. Až sa stavu 24:23 zaznamenali šnúru, vďaka ktorej prakticky v pohode kontrolovali záver súboja. Gólovú bodku dal napriek tomu v poslednej sekunde hosťujúci Meľnyk.

Rastislav Trtík, tréner Prešova: „Vážny škrt nám urobilo deň pred zápasom zranenie nohy Dominika Kroka. Nezdá sa to, ale museli sme prestavať narýchlo niektoré prvky systému našej hry. Aj preto si cením toto víťazstvo. Za stavu 24:20 sme mali zápas v rukách, no chybami ma moji zverenci donútili vybrať si oddychový čas. Našťastie si dali povedať a záver patril nám.“

Ján Kolesár, tréner Šale: „Nie som nespokojný, podali sme celkom dobrý výkon. Favorita sme dosť potrápili a nebyť našich niektorých zbytočných chýb a zahodených šancí, mohli sme vyrobiť prekvapenie. No nezvládli sme záver a to rozhodlo.“

Tatran Prešov – HKM Šaľa 30:25 (13:12)

• Prešov: Čupryna, Bražnyk – Rábek 7/4, M. Šárpataky, Hrstka 8, Ľ. Šárpataky, L. Urban 6, Pekár, Číp 4, Peskov 1, Vučko 2, Jankovič 2, Páleš, Carapkin
  • Šaľa: Žernovič, Repáň – Meľnyk 1, Guzy 8, Michniewicz 5, T. Mažár, Szapu 2, Polakovič 3, P. Krok 1, Janíček, Šulc 4/2, Žernovič 1, Dudáš
  • Rozhodovali: Budzák, Záhradník
  • vylúčení: 4:9
  • ČK: Dudáš (Šaľa)
  • 7 m hody: 4/4 – 3/2