Ľubomír Hudačko Hokej

Do tretice to už nevyšlo. Hokejisti Prešova si zmerali sily v prípravnom zápase aj proti maďarskému tímu, ale súper im bol nad sily. Prvú prehru zaznamenali po dramatickom priebehu.

Ilustračný obrázok k článku Prešovčania absolvovali ďalší prípravný duel: Prvýkrát ťahali za kratší koniec, nevyzreli na Maďarov!

V treťom prípraváku sme hostili súpera z Maďarska – Debrecen HK.

Stretnutie sa nieslo vo vyrovnanom duchu. Oba celky si nič nedarovali v osobných súbojoch a niekoľkokrát sa aj zaiskrilo. Domáci boli o niečo aktívnejší a v 14. minúte sa prvý raz radovali, keď hosťujúcu obranu vycvičil Prokop a krásnym vinklom otvoril gólový účet duelu – 1:0. Súper vyrovnal 52 sekúnd pred koncom prvej časti, keď nedorozumenie v obrane potrestal Izsak.

V prostrednej tretine sa šance prelievali z jednej strany na druhú a diváci sa mali na čo pozerať. Bližšie k vedúcemu gólu mali Prešovčania, no chýbalo im aj kus šťastia v koncovke. Keďže tri tretiny víťaza neurčili, prišli rad samostatné nájazdy. V nich boli šťastnejší hostia a Berka rozhodol o výhre svojho tímu.

HC Prešov Penguins – Debrecen HK 1:2 sn (1:1, 0:0, 0:0)

• Góly: Prokop – Izsak
  • rozhodujúci nájazd: Berka
  • návšteva: 250 divákov

Hokejisti v príprave vyhrali aj druhý zápas: Premiérový gól zaznamenala legendárna posila! FOTO

Aspoň čiastočne im vrátili vyradenie z play off: Prešovskí hokejisti prvý prípravák vyhrali FOTO