V zápase šestnásteho kola medzi Prešovom a Topoľčanmi sa od úvodu zápasu hral vyrovnaný hokej. O všetkom podstatnom napokon rozhodol skúsený Obšut, ktorý strelil obidva góly stretnutia. Tri body tak ostali doma, Prešovčania sú zatiaľ na piatom mieste.

Ilustračný obrázok k článku Prešov si poradil s Topoľčanmi na nulu: Hrdinom dvojgólový Obšut, tučniaci tak získali ďalšie tri body

V prvej tretine diváci gól nevideli, keď najväčšiu šancu v prvej dvadsaťminútovke mal na hokejke Martin Tkáč. Domáci obranca v 11. minúte síce prekonal brankára Kuteja, no puk sa zastavil niekoľko centimetrov pred bránkovou čiarou, prešovským hráčom chýbal pred bránou väčší dôraz, a tak nedokázali prepasírovať puk medzi tri žrde.

V druhom dejstve videli diváci na prešovskom štadióne viacero šancí, no na gól si museli počkať do samotného záveru, keď päť sekúnd pred koncom druhej tretiny rozburácal domáce tribúny obranca Jaroslav Obšut, ktorý sa presadil po razantnej strele z vrcholu ľavého kruhu. Prešovčania pridali v 49. minúte druhý presný zásah, presilovú hru využil opäť bek Obšut, ktorého razantnú strelu od modrej zastavila až sieť v bráne.

Domáci zvládli záverečnú desaťminútovku, udržali dvojgólové vedenie a odolali taktiež záverečnému tlaku hostí počas vylúčenia Pulščáka. V poslednej minúte si Prešov taktiež poradil s náporom topoľčianskych hráčov pri power-play, počas ktorého sa šestica hosťujúcich hokejistov snažila o strelenie kontaktného gólu. Prešov napokon zdolal Topoľčany 2:0 a po dobrom výkone si do tabuľky pripísal tri body.

V záverečnej tretine skončil dvakrát puk na žŕdke Martonovej brány, no ten si napokon do štatistík pripísal čisté konto a výraznou mierou sa tak podpísal pod piatkové víťazstvo svojho celku. Diváci v metropole Šariša sledovali vyrovnaný súboj, v ktorom ale domáci preukázali väčšiu vôľu po víťazstve i vyššiu streleckú efektivitu. Topoľčany môžu mrzieť predovšetkým nevyužité početné výhody.

HC Prešov Penguins – HC Topoľčany 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

• Góly: 40. Obšut (Prokop, Dancsák), 49. Obšut (Valentín, Fajčák)
  • Diváci: 544

Prešov: Marton – Novický, Tkáč, Valentín, Obšut, Pitka, Nitriansky – Halás, Šechný, Kohutiar – Fajčák, Prokop, Dancsák – Tartaľ, Kivader, Pulščák – Horvát

Topoľčany: Kutej – Bystričan, Palovič, Kudlej, Pavlíček, Majerčík, Nociar, Petrek, Kúdela – Tvrdík, Nemček, Kluka – Brandis, M. Mihalik, Šedivý – Záborský, D. Mihalik, Szalay – Stanislav, Mišuta, Gális

Prešovčania doma zvíťazili na nulu: Hrdinom sa stal dvojgólový Obšut