Futbal

Naposledy sa z trojbodového zisku tešili hráči Tatrana Prešov vo Fortuna lige ešte 3. novembra. Pauzu natiahla zimná prestávka, ale už je minulosťou.

Ilustračný obrázok k článku Po 5 mesiacoch to konečne prišlo: Futbalisti Tatrana Prešov sa tešia z výhry 1:0

Prvý polčas bol najmä o bojovnosti, ale hŕstku divákov príliš nenadchol. V 8. minúte sa do sľubnej šance dostali hostia, Šašinka však v šestnástke nezakončil ideálne. Najväčšiu šancu prvého polčasu mal prešovský útočník Hošek v 17. minúte, ktorý chcel prelobovať brankára Kováča, ale prestrelil aj bránku hostí. Prešovčania sa častejšie pokúšali o streľbu, ale na bránku nesmeroval ani ďalekonosný pokus Katonu v 39. minúte.

Hrdinom Gatarič

Gól nepriniesla ani situácia z 57. minúty, keď Micherda odcentroval pred bránku Zlatých Moraviec, ale Hošek na loptu tesne nedosiahol. Domáci hrali od 76. minúte v početnej výhode po vylúčení Plevu, čím vystupňovali svoju ofenzívnu snahu. Obrana hostí však bola pre nich ťažoku prekážkou, ktorú nedokázali prekvapiť centrami do šestnástky ani postupným prechodom do útoku. V 84. minúte sa musel mať na pozore aj prešovský brankár Lukáč, ktorý zmaril pokus Ewertona spoza šestnástky. V 87. minúte domáci využili presilovku, keď sa ľavačkou k žrdi zvnútra šestnástky presadil striedajúci Gatarič. Prešovčania tak natiahli sériu bez prehry na päť zápasov a majú pred Senicou už štvorbodový náskok.

Hlasy trénerov

Anton Mišovec, tréner 1. FC Tatran Prešov: „Gratulujem hráčom k zaslúženému víťazstvu. Šance sme mali už v prvom polčase, najmä Hošekov pokus, keď preloboval bránku, volal po góle. Veľmi dobre fungovala obrana, súpera sme nepustili do vážnejšej šance. Naša záloha hrala veľmi dobre, najmä Micherda a som rád, že sme zapracovali aj mladých hráčov Grešáka a Kraľoviča.“

Juraj Jarábek, tréner FC ViOn Zlaté Moravce: „Prešovu sme podali pomocnú ruku. V prvom rade však chcem povedať, že hrať futbal na takomto teréne bolo nedôstojné. Je to zväzový štadión, no na ihrisku v takomto stave sa nedal hrať futbal. V prvom polčase sme boli lepší, no druhý je pre mňa sklamaním. O výsledku rozhodla jedna strela na bránku.“

1. FC Tatran Prešov – FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (0:0)

• Gól: 87. Gatarič
  • Rozhodoval: Somoláni
  • ŽK: Micherda, Leško, Streňo – Horník, Ewerton
  • ČK: 76. Pleva (po 2. ŽK)
  • 167 divákov

1. FC Tatran Prešov: Lukáč – Sedlák, Dzurík, Prikryl, Petko – Grešák (79. Gatarič), Keresteš, Katona (46 Streňo), Micherda – Kraľovič (64. Leško), Hošek

FC ViOn Zlaté Moravce: Kováč – Pleva, Horník, Pintér, Chren – Orávik (80. Kotula), Bariš, Harba (74. Bartolomeu), Cleber (62. Ewerton) – Urgela, Šašinka

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu