Šport

Zo semifinále postupuje ďalej Prievidza. Tá si vo štvrtom zápase poradila s VK Mirad 3:1 na sety a Prešovčania si zahrajú len o 3. miesto s Košicami.

Ilustračný obrázok k článku Nevyšlo to, volejbalisti Prešova ostali pred bránami finále: Zahrajú si len o bronz

V kabíne prešovských volejbalistov vládne sklamanie a niet sa čo diviť. Pred dvomi rokmi totiž vyhrali titul, vlani skončili druhí. Tentoraz sa však nedostali do finále a zahrajú si len o bronz. Už budúci týždeň v stredu 12.04.2017 pri­vítajú na domácej palubovke Športovej haly PU tím VK KDS Šport Košice. Séria sa bude hrať na tri víťazné zápasy.

Jaroslav Vlk, tréner Prešova: „My sme sem prišli vyhrať, ale hlavne pri plachtách súpera sme si nedali pozor. Mrzí tretí set, mali sme veľký náskok a potom sme pri podaní troch domácich nevedeli prihrať. Vo štvrtom sete sme zas my dotiahli náskok, ale chýbal kúsok šťastia. Nemáme sa za čo hanbiť, bol to nádherný zápas," povedal pre klubový web vkmiradpresov.sk.

VK Prievidza – VK Mirad PU Prešov 3:1 (-23, 18, 26, 25)