Futbal

Prehrávali o jeden gól ešte polhodiny pred koncom. Po záverečnom hvizde napokon svietil stav 1:6 v neprospech Spišskej Novej Vsi, ktorá privítala Tatran.

Ilustračný obrázok k článku Neskutočný obrat prešovských futbalistov: V príprave Spišiakom vsietili poltucet
Zdroj: Dušan Guman

Nestáva sa často, dokonca ani v prípravných zápasoch, aby niektorý z tímov zmazal jednogólové manko polhodiny pred koncom poltuckom gólov. Tatranu Prešov sa to podarilo, škoda, že to ešte nebol ostrý duel Fortuna ligy. Išlo o odvetné stretnutie, už na začiatku prípravy Šarišania so Spišiakmi hrali a tiež im na ihrisku nadelili debakel, vtedy to bolo v pomere 1:5.

Tentoraz inkasovali ešte o gól viac, pritom od 6. minúty vyhrávali 1:0. Vyrovnanie prišlo až v 65. minúte a vtedy to celé začalo. Do streleckej listiny sa zapísal Streňo a ten istý hráč upravil na 1:2 už o minútu neskôr. Ukazovalo sa, kto má kondične navrch, preto padali do siete domácich ďalšie góly. Dvakrát sa totiž pre zmenu zaskvel Katona po pekných akciách, neskôr sa presadil aj Kačala na 1:5 a Špyrka v závere dovŕšil poltucet.

FK Noves Spišská Nová Ves – 1. FC Tatran Prešov 1:6 (1:0)

• Góly: 6. Vilkovský – 65. a 66. Streňo, 75. a 76. Katona, 83. Kačala, 87. Špyrka
  • SNV: Lukáč – Zekucia, Baranyi, Sedláček (K), Ferenc – Majko, Vitkaj, Sirko, Motsyk, Chibueze – Vilkovský
  • Striedali: Augustín, Vandraško, Forlandssas
  • Tatran: 1. polčas: Slančík -Kačala, Maduka, Prikryl, Vaculík – Keresteš, Dzurík, Gatarić – Petko, Kralovič, Špyrka
  • 2. polčas: Lukáč -Kačala, Grejták, Keresteš, Haladej – Jacko, Katona, Sedlák – Leško, Streňo, Gatarić (55. Špyrka)