Šport

Volejbalisti VK Mirad PU Prešov vyhrali v predohrávke 7. kola extraligy mužov nad TJ Spartak Myjava hladko 3:0 a tešili sa z 5. víťazstva v sezóne. Opäť tak na vlastnej palubovke nestratili ani jeden set, tréner dokonca vyskúšal aj náhradníkov.

Ilustračný obrázok k článku Na vlastnej palubovke neporaziteľnosť Prešova trvá naďalej: Volejbalisti opäť vyhrali a ešte nestratili ani jeden set

Úspešný návrat do prešovského tímu absolvoval skúsený nahrávač Kamil Feňo. Hosťom chýbal blokár Jozef Piovarči. Trenér Prešova Ľuboslav Šalata tak mal po zápase, pochopiteľne, len pozitívne dojmy.

“Sme radi, že sme splnili úlohu favorita a pokračujeme v domácej zápasovej neporaziteľnosti a opäť bez straty setu. Prvé dva mali podobný priebeh. Boli sme vo viacerých herných ukazovateľoch úspešnejší. Súper sa dopúšťal v útoku množstva chýb, čím nám uľahčil cestu k víťazstvu. V priebehu druhého, ale hlavne tretieho setu dostali príležitosť všetci striedajúci hráči, ktorí dovolili Myjave zdramatizovať tretí set, ale koncovku sme si ustrážili.”

VK Mirad PU Prešov – TJ Spartak Myjava 3:0 (16, 19, 21)

• Zápas trval: 81 minút
  • Rozhodovali: P. Höger a J. Servický
  • 250 divákov.

Prešov: Halaj 0, M. Sopko st. 2, Macko 10, Lux 10, Drobňák 13, Červeň 0, libero T. Lampart (Mikovčík 6, Feňo 1, Digaňa 6, Rajduga 4, Peleščák 0). Tréner: Ľ. Šalata

Myjava: Mračko 11, Durec 9, Leškanič 8, Katona 10, Kraisl 4, Hauer 3, libero Vydarený (Konc 6, Müller 0, Ihnát 0). Tréner: M. Pipa

Môže vás zaujímať:

Výsledky Prešovskej Hokejbalovej ligy: Majster prvýkrát prehral, Vranov stále suverénny

Bolo 12 minút pred koncom a vtedy to prišlo: Hrať prestali Prešovčania aj ich súper, na štadióne nastalo čosi nečakané

Prešovskí hráči dostali v hlavnom meste poriadny debakel: Nakladačka, ktorá siaha až k dvojciferné­mu číslu!