Motoristi by mali zbystriť pozornosť: Prešov pripravuje zmeny v parkovaní!

Prešovský magistrát pripravuje zmeny týkajúce sa parkovania vozidiel. Prinášame vám podrobnejšie informácie.

Ilustračný obrázok k článku Motoristi by mali zbystriť pozornosť: Prešov pripravuje zmeny v parkovaní!
Foto: Peter Klimant / Zdroj: Dnes24.sk

Prešovská radnica pripravuje Všeobecne záväzné nariadenie (VZN) mesta o parkovaní, ktorého hlavným cieľom je zaviesť poriadok do tejto problematickej oblasti života v meste. Schváliť ho musia ešte poslanci, ktorí návrh dostanú na najbližšie rokovanie zastupiteľstva.

Vyše 1200 nových miest

„Mojím cieľom je, aby obyvatelia s trvalým pobytom v Prešove mali zabezpečené k svojmu bytu parkovacie miesto pre jedno vlastné motorové vozidlo,“ uviedla primátorka Andrea Turčanová. Pripravovaný systém parkovania by mal pomôcť predovšetkým Prešovčanom, ktorí bývajú v bytových domoch a odbremeniť sídliská od nákladných a služobných vozidiel aj od áut návštevníkov mesta. Pre tých bude vyčlenené iné parkovanie.

Ako informoval tlačový referent Milan Grejták, nastaviť rozumné parametre v parkovaní žiadajú aj samotní občania Prešova, hlavne z lokalít, ktoré sú denne zaťažované parkovaním cudzích vozidiel v blízkostí úradov či zdravotníckych zariadení. Navrhujú ho aj obyvatelia sídlisk, ktorí po príchode domov nemajú kde zaparkovať.

„Uvedomujeme si, že kapacita prešovských parkovísk v súčasnosti nepokrýva potreby všetkých vozidiel. Preto sme sa pustili do rozsiahleho budovania parkovacích miest – vo všetkých mestských častiach pribudne viac ako 1200 nových parkovacích miest a ďalšie stovky zrekonštruujeme na nevyhovujúcich plochách. Mnohé z nich sú už v súčasnosti rozostavané,“ doplnila primátorka.

Špeciálny mail

Vedenie mesta presadzuje, aby navrhovaný parkovací systém prevádzkovala mestská spoločnosť. Naďalej bude platiť, že všetky peniaze získané z parkovania sa preinvestujú do jeho budovania, rozširovania a vylepšovania.

Pripomienky, ktoré doposiaľ v procese prípravy VZN o parkovaní prišli, boli zohľadnené a zapracované do jeho návrhu. Radnica navyše vytvorila aj špeciálnu mailovú adresu parkovanie@presov.sk, kde Prešovčania môžu smerovať svoje otázky týkajúce sa parkovania na území mesta.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame