Futbal Šport

Mizéria Tatrana trvá: V Podbrezovej Prešovčania prehrali a zahodili penaltu

Vo Fortuna lige sa vo vloženom 9. kole predstavili aj hráči Prešova. Tatran však nemá formu a jeho mizéria trvá aj po Podbrezovej, kde nedal ani penaltu.

Ilustračný obrázok k článku Mizéria Tatrana trvá: V Podbrezovej Prešovčania prehrali a zahodili penaltu

Tam miestnemu tímu už po zmene trénera prehrali 2:0, pričom v druhom polčase Streňo nepremenil pokutový kop.

Už v 4. minúte potešil aktuálneho kouča Djordjevič. Po rohu Leška si naskočil na loptu a hlavou ju umiestnil medzi žrde. V štrnástej minúte sa prudkou krížnou strelou prezentoval Turňa, Talian dobre zasiahol, no po následnom rohovom kope mal šťastie, pretože Rendla hlavičkoval do brvna. Prešovčania sa postupne osmeľovali, ale do šancí sa nedostali. Za zmienku stojí nepresná koncovka Katonu spoza šestnástky, jedinú strelu medzi žrde vyslal Černák, no Kuciak bol pozorný. Gólovo zahrmelo v hustom daždi na opačnej strane. V 44. minúte Bernadina z hranice šestnástky poslal loptu vedľa gólmana hostí, zvýšil tak stav na 2:0.

V druhom polčase mohli domáci pridať aj tretí gól. V dobrých možnostiach sa postupne ocitli Rendla, Baér a z dorážky Leško, Talian predviedol výborné zákroky. Kuciaka v bránke Podbrezovej preveril dvakrát Katona, avšak najviac sa natiahol pri zakončení Černáka. Po faule Kostelného kopali hostia v 64. minúte penaltu, ale Streňo poslal loptu vedľa ľavej žrde. V závere mal Tatran miernu územnú prevahu, ale do vyloženej šance sa už nedostal.

ŽP Šport Podbrezová – 1. FC Tatran Prešov 2:0 (2:0)

• Góly: 4. Djordjevič, 44. Bernadina
  • Rozhodovali: Kružliak – Slyško, Žákech
  • ŽK: Turňa, Kostelný, M. Mikuš – Černák, Streňo
  • 1002 divákov.
  • ŽP Šport: Kuciak – Turňa, Krivák, Kostelný, Djordjevič – Kupčík, Baéz (90.+1 Kopičár) – Bernadina (64. Blahút), M. Mikuš, Leško – Rendla (75. Káčerík)
  • 1. FC Tatran: Talian – Streňo, Udeh, Jacko, Miliutin (72. Petko) – Dzurík, T. Sedlák (79. Dupkala) – Adekunle, Katona, Černák – Grzegorz

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Víťazstvo si hráči vydreli. V podstate celý prvý polčas sme hrali dobre. V druhom polčase prišla fáza, keď chlapci znervózneli. Prešov získal našou technickou chybou penaltu, ale nepremenil ju. Pred ňou i po nej mal situácie, ktoré zaváňali gólom.“

Miroslav Jantek, tréner Prešova: „Prespali sme štandardnú situáciu a inkasovali sme. Keď už sme sa po hernej stránke domácim vyrovnali, dostali sme druhý gól tesne pred prestávkou, čo bolo deprimujúce. V druhom polčase sme chceli streliť kontaktný gól, škoda zahodenej penalty, možno by zápas dostal iný kontext a podarilo by sa nám bodovať. Prehrali sme v Podbrezovej vzhľadom nie príliš ideálnemu výkonu v prvom polčase.“