Iné športy

Stále nie je rozhodnuté, hoci Prešovčania už mohli premeniť mečbal. Volejbalová extraliga však v semifinále prináša drámu a stav je vyrovnaný.

Ilustračný obrázok k článku Mečbal Prešovčania nepremenili: Napínavé semifinále volejbalistov s Nitrou pokračuje
Zdroj: Peter Zubaľ

Bitka o finále pokračuje. Volejbalová extraliga mužov mala v stredu na programe 4. zápas semifinále play-off. Duel plný vyhrotených emócií pred vypredanou prešovskou tribúnou skončil v prospech Nitry výsledkom 1:3 (18:25, 20:25, 25:18, 17:25). Hráči VK Mirad PU Prešov nevyužili zápasový mečbal a po dvoch víťazstvách na západe Slovenska je súboj vyrovnaný na 2:2. Prievidza spozná svojho finálového súpera v poslednom zápase série v sobotu (24.3.) pod Zoborom.

Začiatok zápasu priniesol rozpaky na rukách domáceho celku. Pred zaplneným publikom sa prešovskí hráči zahrievali o poznanie ťažšie ako súper. Pri podaní portorického reprezentanta Pabla Guzmana vo farbách Nitry si hostia vybudovali počiatočný náskok 5 bodov a ten len poctivo kontrolovali do záveru setu. Šarišanom nepomohlo ani záverečné striedanie z lavičky. V druhom dejstve sme videli napínavejšiu hru. Bod po bode pribúdal na oboch stranách ihriska. Za stavu 20:20 však prišli domáce pochybenia na servise, ktoré hostia trestali efektívnou hrou v obrane. Aj druhy set získali pre seba Nitrania.

Prešov začal vzdorovať až v treťom sete. Body na ich konto pribúdali z kvalitnej obrany aj útoku. Náskok Šarišania obhájili výhrou setu 25:18 a Nitra sa prvýkrát v zápase zdala rozhodená. Hustú atmosféru na ihrisku podčiarkoval prídel žltých a červených kariet od rozhodcov. Domáci cítili svoju šancu a svedčala o tom útočná hra v úvode štvrtého setu do stavu 11:11. Všetky nádeje Prešova na ukončenie semifinále však zmaril nitriansky smečiar Miloš Horník, ktorý sa dostal na podanie. Šnúrou 8-mich bodov v rade pre hostí v podstate predčasne zavŕšil zápas. Nitra posledný set uhrala presvedčivým skóre 17:25 a konečným výsledkom zápasu 1:3.

Jaroslav Vlk, tréner VK Mirad PU Prešov: „Myslím si, že pred vypredanou halou sme ten zápas nezvládli hlavne v hlavách. Prílišné chcenie ukončenia série nám zväzovalo ruky a kopili sme zbytočné chyby, čo Nitra nekompromisne trestala.“

Marek Kardoš, tréner VKP Bystrina SPU Nitra: „Ustáli sme tlak pri sideoute. Chalani skvele bránili v poli a na sieti veľmi dobre pasívne blokovali. Z toho sme produkovali úspešné kontry. Je to krásna séria, ako stále s Prešovom. Rozhodne sa u nás. V aktuálnej sérií neviem, či je to výhoda hrať doma.“

• Rozhodovali: Malík, Bálint, Vaško, Soták
  • Hráč zápasu: Pablo Guzman (Nitra)