Majú za sebou prvý krok: Prešovskí hokejisti začali štvrťfinále vysokou výhrou

Bolo to napínavé, rozhodovalo sa až v tretej tretine. Prešovskí hokejisti ale vstup do štvrťfinále play off zvládli bravúrne, keď vyhrali nad Bratislavou.

Ilustračný obrázok k článku Majú za sebou prvý krok: Prešovskí hokejisti začali štvrťfinále vysokou výhrou
3
Zdroj: Vlado Salzer

Nebol to jednoduchý zápas, hoci domáci viedli celkom rýchlo už o dva góly. Hostia však znížili a o všetkom podstatnom sa rozhodovalo až v poslednej tretine.

Tím z hlavného mesta vstúpil do play off zo 6. miesta, nebol tak favoritom. Prešovčanom však pomohol aj hosťujúci hráč Danišovský, ktorý po napádaní rozhodcov putoval pod sprchy predčasne. Dôležitý gól päť minút pred koncom vsietil Palko a tým definitívne upravením skóre na 3:1 zlomil odpor súpera. Po dvoch zásahoch Tomčáka na 4:1 a 5:1 už bolo jasné, kto získa prvý bod v play off. Druhý duel sa bude hrať rovnako v Prešove a to už dnes o 18:00.

Prešov Penguins – HC Osmos Bratislava 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)

• Góly: 56. a 58. Tomčák, 4. Šimčák, 11. Pulščák, 55. Palko – 27. Danišovský
  • Rozhodovali: Valach, Vojtek – Pribula, Novotný
  • vylúčení: 4:8 na 2 min., navyše Danišovský (Osmos) 5+DKZ za napadánie rozhodcov
  • presilovky: 3:0
  • oslabenia: 0:0
  • na zápasy: 1:0

Takto sa rodil prvý bod: Prešovskí hokejisti v play off vyhrali 5:1