Ľubomír Hudačko Hokej

Karta sa otočila: Prešovskí hokejisti inkasovali nepríjemný výprask na nulu

Tentoraz boli v úlohe štatistov Prešovčania. Nepríjemnú prehru si pripísali na ihrisku Topoľčian hráči Penguins, keď nestačili na domácich po výsledku 5:0.

Ilustračný obrázok k článku Karta sa otočila: Prešovskí hokejisti inkasovali nepríjemný výprask na nulu
Zdroj: Vlado Salzer

Nestáva sa často, že prešovskí hokejisti dostanú debakel, no tentoraz sa karta otočila. Proti Topoľčanom v 36. kole I. hokejovej ligy sa tak stalo a to pri nepríjemnom výsledku 5:0. Vysoká návšteva ako na lepšom futbalovom zápase videla koncert svojich miláčikov najmä v druhej tretine.

Vtedy sa v priebehu pár minút dostali domáci už do trojgólového trháku, čo neskôr potvrdili ďalšími dvomi presnými zásahmi. Z kuchyne Prešovčanov zaznievali po zápase informácie o vysokej absencii kľúčových hráčov. Stále však majú pred sebou ešte 9 zápasov, manko na prvé Michalovce momentálne činí 4 body.

HC Topoľčany – Prešov Penguins 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

• Góly: 8. Laššo, 28. Novák, 28. Laššo, 38. Podstavek, 44. Bystričan
  • Rozhodovali: Valachovič – Makúch, Mráz
  • vylúčení: 1:3
  • presilovky a oslabenia 0:0