Futbal

Juniori Tatrana v 1. kole: Svitu naložili sedem kusov, Trebuňák dal 4 góly

Štart ako hrom má na svojom konte juniorka futbalistov Tatrana Prešov. V 1. kole nadelili Svitu 7 kusov. A hráči už majú za sebou aj 2. kolo.

Ilustračný obrázok k článku Juniori Tatrana v 1. kole: Svitu naložili sedem kusov, Trebuňák dal 4 góly

Oklieštená zostava Svitu neodolala a inkasovala sedemkrát. Mojmír Trebuňák sa pritom zapísal do listiny strelcov až štyrmi zásahmi.

Pavol Mlynár: „Z našej strany bol zápas odohraný v dobrom tempe, chlapci k nemu pristúpili zodpovedne. V prestávke sme si niečo povedali a chlapci pridali, som rád, že 90 minút odohrali vo fakt dobrom tempe. Futbal im chutil, čoho výsledkom je sedem gólov. Hralo sa v extrémne teplom počasí, ale chlapci to zvládli, takže pochvala.“

FK Svit – 1. FC Tatran Prešov 1:7 (0:2)

• Góly: 80´Monka (p.k.) – 14´ 48´ 66´ 77´Trebuňák, 30´Micherda, 57´Petko, 88´Miliutin
  • ŽK: Chyba – Keresteš
  • Rozhodoval: Mano
  • Svit: Marušák – Hazrolli, Hurčala (85. Barnáš), Chyba „K“, Monka, Siman (75. Poráč), Starinský, Šikula, Zelko, Joppa, Jambor
  • FCT: Slančík (69. Bomba) – Petko, Hovančík „K“, Grejták, Miliutin – Lénárt, Keresteš (63. Krajňák) – Kraľovič, Špyrka, Micherda (46. Haladej) – Trebuňák

Juniorka Tatrana Prešov následne odohrala už aj 2. kolo proti Svidníku, ktorý má dohodu s Bardejovom o striedavom štarte hráčov. Zápas na štadióne zelenobielych skončil v stredu nerozhodne 1:1.