Ľubomír Hudačko Iné športy

Jediný tím, ktorý ešte v lige hádzanárov neprehral? Tatran Prešov!

Hádzanári Tatrana Prešov zostávajú aj po dohrávanom stretnutí 12. kola extraligy 2013/2014 jediným nezdolaným tímom! Zverenci trénera Petra Hatalčíka využili domáce prostredie a zdolali HC Sportu Hlohovec 25:23. Drvivé manko súper zelenobielych nestačil odvrátiť.

Ilustračný obrázok k článku Jediný tím, ktorý ešte v lige hádzanárov neprehral? Tatran Prešov!
Zdroj: Webnoviny.sk

Zápas dvoch účastníkov skupinovej fázy Pohára EHF bol pritom šlágrom a na víťazstvo nad hráčmi HC Sporta Hlohovec 25:23 (13:11) sa Prešovčania poriadne nadreli.

Hosťom sa síce podaril priebežný obrat zo sedemgólového manka, ale v závere, keď sa rozhodovalo o osude duelu, doplatili na vylúčenia a druhýkrát v tomto súťažnom ročníku prehrali s úradujúcimi majstrami z Prešova.

Šarišania vďaka stredajšiemu úspechu v repríze finále z lanskej sezóny predĺžili šnúru svojich víťazstiev v najvyššej slovenskej súťaži na 27 duelov v rade a zároveň ukončili desaťzápasovú sériu triumfov Hlohovčanov.

Tatran začal sebavedome a po štvrťhodine hry mal už sedemgólový náskok (11:4). Hlohovčania však v druhej časti I. polčasu začali ukrajovať z vedenia domácich. Tí v polčasovej prestávke vyhrávali už len 13:11, keď nepremenili aj dva pokutové hody. Prešovčania hneď po zmene strán vďaka presným zásahom Antla a Radčenka zvýšili rozdiel na tri góly (14:11, 15:12), ale potom prišli chvíle hostí. Zaťko bol v 45. min na konci trojgólovej šnúry, ktorá znamenala vedenie 18:17 pre Sportu. Následne sa skóre prelievalo. Domáci odskočili na 22:20. Po kontaktnom góle Petrova na 21:22 v 56. min prišli dve vylúčenia Hlohovčanov. Presilovku využili hráči Tatrana a dvoma gólmi rozhodli o svojom víťazstve.

Hádzaná – extraliga mužov 2013/2014 – dohrávka 12. kola:

Tatran Prešov – HC Sporta Hlohovec 25:23 (13:11)

Najviac gólov: Urban 5/1, Guzy 4, Antl 4/1, Radčenko 3, Hrstka 3/3 – Ľ. Ďuriš 8, Petrov 4, F. Zaťko 4/1 Pok. hody: 8/5 – 3/1, vylúčení: 3 – 6, rozhodovali: M. Baďura a Ondogrecula, 1586 divákov