Slávka Kellová Hokej

Jeden gól za druhým: Prešov si s Mikulášom dával do tela!

Prešovskí hokejisti v utorok odohrali prípravný zápas s Liptovským Mikulášom. Liptákom sa ani tentoraz nepodarilo prekonať streleckú smolu. Prešovčania útočili na bránku domácich od úvodnej tretiny. Vzájomné meranie síl skončilo pre našich hokejistov

Skóre otvoril vo ôsmej minúte hráč hostí Kadlubjak, ktorý zblízka prekvapil gólmana Pálka. Nasledoval ho v 11. minúte Hajduk, ktorý spomedzi kruhov prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Na 0:3 ešte zodvihol v prvej tretine skóre Sabol, ktorý sa po zemi prestrieľal pomedzi betóny Palka. Jediný gól v prvej tretine si za domáci tím pripísal mladý Jakub Matejka v 19. minúte.

**V druhej tretine padli ďalšie dva góly zápasu. O prvý sa so skóre 1:4 postaral v 27. minúte Kubus počas oslabenia. Prenikol po ľavej strane ihriska až pred gólmana Duchoňa a ponad pravé plece skóroval. V 39. minúte znížil skóre Poliaček, a to už bolo 2:4. **

V 41. minúte Školiak stiahol Paukovčeka, rozhodca Mailing ani na chvíľu nezaváhal a nariadil trestné strieľanie, na ktoré sa podujal sám Pavkovček. To sa ukázalo ako dobré rozhodnutie, ktoré stav zápasu znížilo na rozdiel jediného gólu 3:4. Po ňom ešte Janči dorovnal na 4:4 v 52. minúte, nasledovali však ďalšie dve presné strely hosťujúcich hráčov Jakuba Loydla a opäť Hajduka, ktoré rozhodli o prehre Liptákov 4:6.