Ľubomír Hudačko Šport

V Prešovskej hokejbalovej lige poznáme prvého finalistu play off. Dostal sa tam po úspešných zápoleniach vo štvrťfinále a semifinále. Jeho konkurenti svoje zápasy ešte postupne podohrávali, dvojicu najlepších doplní ďalší ašpirant na titul neskôr. Pozrite si výsledky napínavých duelov.

Ilustračný obrázok k článku Hokejbalové zápolenia v play off? Pozrite si výsledky napínavých duelov Prešovskej ligy

Víťaz základnej časti HBC Tornado si v semifinále poradil s Panthermi, už v troch zápasoch a zaslúžene postúpil do veľkého finále.

Na svojho súpera si však ešte bude musieť chvíľku počkať, keďže víkendové zápasy druhej semifinálovej dvojice HBC Fany Sport – HBC Paluto boli pre účasť viacerých hráčov oboch mužstiev na prestížnom podujatí v Banskej Bystrici preložené. Obhajca prvenstva Fany Sport však v tejto sérií ťahá za ten kratší koniec a prehráva už 0:2 na zápasy. Ale ako ich už dobre poznáme, určite sa len tak ľahko nevzdajú.

Štvrťfinále

HBC Panthers – HBC Pirates 6:3 (0:1, 5:2, 1:0)

• Konečný stav série: 3:2

Piaty a rozhodujúci štvrťfinálový zápas priniesol výborný duel, ktorý sa musel páčiť každému, kto sa naň prišiel pozrieť. Jazýčkom na váhach bola pre Pantherov druhá tretina, kedy svoju súperovi nastrieľali päť gólov a položili tak základ svojho víťazstva a postupu do semifinále. V ňom však nebudú môcť počítať so svojím najproduktívnejším hráčom Kochanom, ktorý v 40 minúte odstúpil pre zranenie a sezóna sa pre neho zrejme skončila. Peter Kochan: „Cieľ, ktorý sme si s chlapcami pred sezónou dali, sme splnili postupom do semifinále. Všetko naviac bude fantastické, keďže proti nám stoja tri mužstvá s ktorými sa v ich momentálnej skladbe nemôžme ani náhodou porovnávať. Chalanom však verím, že sa pokúsia ich aspoň potrápiť a zároveň im ďakujem za dobrú sezónu.“

Semifinále

HBC Fany Sport – HBC Paluto 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

• Stav série: 0:1

Rivalitu medzi týmito mužstvami fanúšikom 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy netreba snáď ani opisovať a preto sme boli všetci v očakávaní čo nám tento prvý zápas prinesie. Veľmi nekoncentrovaná a chaotická hra „Faňákov“ bolo presne to, čo dostávalo hráčov Paluta pomaly do pohody a pripísali si na svoje konto prvé semifinálové víťazstvo. Patrik Mitra: „Proti bývalým spoluhráčom sa mi vždy hrá veľmi ťažko, no teraz som už v Palute a kamarátstvo musí ísť bokom. V mužstve je rada veľmi kvalitných hráčov ako Staš, Džupina, Šándor, Smrek či Maroš Hric a ja sa snažím medzi nich zapadnúť, aby sme mohli spoločne nad hlavy zodvihnúť pohár pre Víťaza ligy."

HBC Paluto – HBC Fany Sport 8:2 (1:2, 5:0, 2:0)

• Góly: Staš 3, Mitra 2, Džupina, Ličák, Smrek – Stanislav, Vojtek
  • Brankári: Krasl – Kovaľ
  • Rozhodcovia: Sála, Francan
  • Využitie presiloviek: 2:1
  • Stav série: 2:0

„Faňáci“ nastúpili do druhého zápasu s novou taktikou a hlavne s cieľom vyrovnať stav série. No na druhej strane sa v drese Paluta objavil nestarnúci Vlado Staš, ktorý si aj v takomto dôležitom zápase robil na ihrisku čo len chcel. Napriek rýchlemu vedeniu Fany Sport (2:0) ich hráči nedokázali v ďalšom priebehu stretnutia klásť väčší odpor a sú tak v tejto sérií obrovským sklamaním.

HBC Tornado – HBC Panthers 5:1 (3:0, 2:0, 0:1)

• Góly: Figel 2, Labanc, Virgala, Valkár – Harkabus
  • Brankári: Konečný – Tóth
  • Rozhodca: Vrábel
  • Vylúčenia: 3:3
  • Stav série: 1:0

Súboj „Dávida s Goliášom“ sa v prvých dvoch tretinách niesol plne v réžií Tornada a len vďaka výborne chytajúcemu Tóthovi bol stav po druhej tretine len 5:0 a stále bolo relatívne o čo hrať. Ondrej Harkabus: „Počas druhej prestávky po krátkom dohovore kapitána z nás nejako opadol strach, či rešpekt a pustili sme sa do svojho súpera od podlahy. Vieme, že prejsť cez Tornádo by bol malý zázrak, ale prečo by sme im to mali uľahčiť… budeme bojovať“.

HBC Panthers – HBC Tornado 2:10 (0:4, 1:3, 1:3)

• Góly: Kuchár, Kristek – Prudič 2, Valkár 2, Labanc, Onderko, Kožuško, M. Gulik, Baláž J., Lukáč
  • Vylúčenia: 3:5
  • Diváci: 37
  • Stav série: 0:2

V druhom semifinálovom zápase hráči Tornada nechceli pripustiť, aby sa zopakovala posledná tretina predchádzajúceho zápasu a hneď od úvodu ukázali „Mačičkám“, že postup majú pevne v rukách a žiadne, čo i len najmenšie prekvapenie nehodlajú pripustiť. Karol Žulkovský: „Vystríhal som chalanov, že s takýmto prístupom aký sme predviedli v minulom zápase nie som spokojný a pokiaľ niekto chce podceniť nášho súpera, alebo ho nebodaj odignorovať, rozlúčime sa s ním."

HBC Tornado – HBC Panthers 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

• Góly: Prudič 2, Labanc, Valkár, J. Baláž, Baňas – Zavadan
  • Oslabenia: 0:1
  • Rozhodca: Kovaľ
  • Diváci: 49
  • Konečný stav série: 0:3

Dobojované! Ako sa dalo čakať táto séria mala jednoznačného favorita, ktorý to potvrdil a v čo najkratšom čase postúpil do finále. Štefan Tóth: „Náš semifinálový súper bol technicky no hlavne takticky veľmi vyspelý. Až na jednu tretinu vládol počas všetkých troch zápasov, hráči ako by miestami hrali naslepo a preto zaslúžene postúpili."

Futbalisti Tatrana v súboji s béčkom Žiliny: Dva góly nasúkali už po prvej desaťminútovke!

Bojovali, ale na titul to v aktuálnej sezóne nebude: Futsalisti Prešova sú druhí a berú striebro!