Futbal

Hanba Prešovčanov, Tatran s výpraskom 0:7: Tréner berie zodpovednosť na seba

Nestáva sa často, aby domáci tím inkasoval v ligovom stretnutí výprask 0:7. Tatranu Prešov sa to "podarilo" s Trenčínom a vyrobil si poriadnu hanbu.

Ilustračný obrázok k článku Hanba Prešovčanov, Tatran s výpraskom 0:7: Tréner berie zodpovednosť na seba

Prešovčania nastúpili s cieľom ukončiť čakanie na prvé tohtosezónne víťazstvo v popradskom azyle. Už v 2. minúte ich mohol zmraziť Gong, ktorého tvrdá strela preletela tesne nad bránku. V 16. minúte sa na opačnej strane zapotil brankár Šemrinec, ktorý musel riešiť nebezpečný pokus Černáka.

V 27. minúte zmiatla domácich hráčov situácia na hranici ofsajdu, z ktorej vyťažil Ubbink a osamotený pred brankárom Talianom nezaváhal – 0:1. Inkasovaný gól riadne zamával s Prešovčanmi a tí následne kopili chyby. Po polhodine hry Gong centroval do pokutového územia, v ktorom mal Beridze veľa priestoru, svoj prvý nepresný pokus napravil a hlavičkou pridal druhý gól hostí. Prešovský útočník Černák sa v 36. minúte predral do šance, Šemrinec si však jeho pokus postrážil. V protiútoku hostia ťažili z ďalšieho zmätku v obrane Tatrana a odrazenú loptu poslal do bránky Mance – 0:3.

Chaos v hre Prešovčanov pokračoval aj v úvode druhého dejstva. Už v prvej ofenzívnej akcii druhého dejstva Trenčania poľahky vyšachovali súpera a štvrtý gól AS pridal Gong.

V 58. minúte sa Prešovčania snažili o útočnú akciu, Šemrinec však situáciu vyriešil a onedlho jeho spoluhráči predviedli ďalší vydarený protiútok. Janga sa v jednoduchej akcii dostal za obranu súpera a sám pred Ferencom zvýšil na 5:0 pre hostí. V 79. minúte sa dostali cez obranu Prešovčanov, z ostrého uhla sa lopta vrátila pred bránku a tam Janga pridal svoj druhý gól – 0:6. O kontaktný gól sa v 84. minúte pokúsil Katona, ale jeho ďalekonosný pokus Šemrinca neohrozil. Trenčania napokon v druhom polčase strelili ešte viac gólov ako v prvom. V 89. minúte sa z ostrého uhla nepomýlil Beridze – 0:7

Miroslav Jantek, tréner 1. FC Tatran Prešov: „Rešpektovali sme kvalitu Trenčína, ale mali sme určitý zámer. Kvalita súperových hráčov je momentálne neporovnateľne vyššia než našich. Naše návraty do obrannej zóny po strate lôpt boli slabé a to bola jedna z príčin prehry. V druhom polčase sme mali zámer sústrediť sa na defenzívu, aby sme nedostali ďalšie góly. Žiaľ, boli sme veľmi slabí v defenzíve, ale aj vo vzťahu ku klubu. Prezentácia hráčov určite nie je cesta. Beriem plnú zodpovednosť za výsledok a za taktiku, ktorú sme mali, a chyby budem hľadať v prvom rade u seba. O to viac ma to mrzí voči klubu a fanúšikom. Súperovi, samozrejme, gratulujem k zaslúženému víťazstvu.“

1. FC Tatran Prešov – AS Trenčín 0:7 (0:3)

• Góly: 33. a 89. Beridze, 60. a 79. Janga, 27. Ubbink, 37. Mance, 46. Gong.
  • Rozhodoval: Glova
  • ŽK: Černák, Petko (obaja Prešov)
  • 335 divákov

1. FC Tatran Prešov: Talian (44. Ferenc) – Petko, Udeh, Jacko, Miliutin – Streňo, Katona, Dzurík, Adekunle (65. Sedlák) – Wiezik (47. Dupkala), Čer­nák

AS Trenčín: Šemrinec – Čögley, Kleščík, Lawrence, Skovajsa – Van Haaren, El Mahdioui, Ubbink (70. Zubairu), Gong (77. Paur) – Mance (46. Janga), Beridze

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.