Ľubomír Hudačko Iné športy

Hádzanári Tatrana Prešov neuspeli v utorkovom stretnutí 3. ročníka nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom South Stream League", keď v dohrávanom šlágri 6. kola podľahli v Záhrebe domácemu obhajcovi prvenstva z uplynulej sezóny RK Croatia Osiguranje 34:42 (19:20).

Ilustračný obrázok k článku Hádzanárom Prešova sa nedarilo: V Chorvátsku inkasovali nepríjemnú prehru, ostávajú však prví

Šarišania nepustili v úvodnej štvrťhodine svojho súpera do vedenia. Po góle Krištopansa vyhrávali v 13. min už 10:7, ale Záhrebčania šnúrou štyroch gólov otočili v 17. min na 11:10.

O päť minút neskôr mali trojgólový náskok domáci (15:12), a hoci sa hráčom Tatrana podarilo vyrovnať (16:16), na polčasovú prestávku odchádzala za mierne priaznivejšieho stavu Croatia. Jej hráčom lepšie vyšiel vstup do druhého dejstva, v priebehu 9 minút odskočili na 26:21 a získali rozhodujúci náskok. V zostávajúcom čase sa hostia dokázali priblížiť maximálne na štyri góly – naposledy v 50. min 29:33. Vzápätí domáci zvýšili svoje vedenie na 37:30 a potom už s prehľadom doviedli duel do víťazného konca. Najlepším strelcom Tatrana bol deväťgólový Dainis Krištopans.

Zverenci trénera Petra Hatalčíka zaváhali len druhýkrát, ale s bilanciou 5 víťazstiev – 2 prehry a ziskom 15 bodov sú naďalej na čele tabuľky v SEHA Gazprom South Stream League 2013/2014. Úradujúci slovenský šampión odohrá ďalší zápas v tejto súťaži v piatok 25. októbra o 17.45 h, keď v rámci 8. kola sa predstaví na pôde macedónskeho RK Metalurg Skopje.

Výsledok – utorok – SEHA Gazprom South Stream League – 6. kolo:

RK Croatia Osiguranje Záhreb (Chor.) – Tatran Prešov (SR) 42:34 (20:19)

Najviac gólov: Horvat 7/2, Stepančič a Mandalinič po 6 – Krištopans 9, Pejovič 6, Petro 5 Pok. hody: 3/3 – 2/1, vylúčení: 4 – 5, rozhodovali: Nikolič a Stojkovič (obaja Srb.), 500 divákov

Zdroj: Webnoviny.sk