Ľubomír Hudačko Iné športy

Hádzanári Tatrana Prešov po výhre tentoraz smútia: Nestačili na Chorvátov

Ako na hojdačke sa musia cítiť hádzanári Prešova, v druhom kole SEHA Gazprom South Stream legue totiž nezopakovali vhru proti Brestu a tentoraz ťahali za kratší koniec. Nad sily im bol v chorvátskom Osijeku miestny vicemajster RK Nexe Našice.

Ilustračný obrázok k článku Hádzanári Tatrana Prešov po výhre tentoraz smútia: Nestačili na Chorvátov

V 3. ročníku nadnárodnej ligy skončil duel Prešova ich prehrou, keď v utorkovej dohrávke 2. kola podľahli v Osijeku chorvátskemu tímu RK Nexe Našice 32:34 (15:16).

Prvý polčas priniesol vyrovnanú hádzanú. Šarišania viedli 5:3, prehrávali 7:9, vyhrávali 11:10. Od 22. min sa však už v ďalšom priebehu nedostali do vedenia. Hneď po zmene strán T. Urban vyrovnal na 16:16, ale v 38. min mali domáci šesťgólový náskok (23:17) a štvrťhodinu pre koncom dokonca ešte výraznejší (29:22). Tatran však duel nezabalil, za sedem minút znížil na 28:30, ale v zostávajúcom času už nedokázal dokonať obrat a prehral 32:34. Najlepším prešovským strelcom bol krídelník Tomáš Urban, autor 10 presných zásahov.

Zverenci trénera Petra Hatalčíka sú v tabuľke v SEHA Gazprom South Stream League 2013/2014 na 6. mieste s bilanciou 1 víťazstvo – 1 prehra. Úradujúci slovenský šampión sa najbližšie predstaví v tejto súťaži v sobotu 21. 9., keď v 3. kole privíta od 18.00 h srbské družstvo RK Vojvodina Nový Sad.

Výsledok – utorok – SEHA Gazprom South Stream League – 2. kolo:

RK Nexe Našice (Chor.) – Tatran Prešov (SR) 34:32 (16:15) Najviac gólov: Vujič a Vegar po 8, Lelič 6/3 – T. Urban 10/1, Pejovič 6, Krištopans a Guzy po 4 Pok. kopy: 3/3 – 4/4, vylúčení: 6 – 6, ČK: Petro (Prešov) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Mošorinski a Pandžič (obaja Srbl.), 1000 divákov

Zdroj: Webnoviny.sk