Ľubomír Hudačko Iné športy

Hádzanári si pripísali ďalšiu výhru: Vďaka nemu sú lídrom SEHA League!

Hádzanári Tatrana Prešov potvrdili v sobotňajšom zápase 3. ročníka nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom South Stream League" úlohu favorita.

Ilustračný obrázok k článku Hádzanári si pripísali ďalšiu výhru: Vďaka nemu sú lídrom SEHA League!

Vo svojej Tatran handball aréne zdolali v rámci 5. kola čiernohorský RK Lovčen Cetinje 32:29 (14:15).

Prvý polčas priniesol vyrovnaný priebeh. Družstvá sa striedali vo vedení. Šarišania ako prví vyhrávali o dva góly (8:6 i 9:7), ale potom mali aj rovnaké manko (13:15). Pred prestávkou ešte Antl skorigoval na 14:15. Domáci po zmene strán naklonili stav na svoju stranu. Od 39. min už vyhrávali len oni, najviac o štyri góly. Cetinje trojgólovou šnúrou znížilo na 29:30, ale Tatran si v závere víťazstvo už postrážil. Jeho najlepším strelcom bol krídelník Radoslav Antl s 14 presnými zásahmi.

Zverenci trénera Petra Hatalčíka si s bilanciou 4 víťazstvá – 1 prehra polepšili v neúplnej tabuľke v SEHA Gazprom South Stream League 2013/2014 a sú jej lídrami. Úradujúci slovenský šampión sa najbližšie predstaví v tejto súťaži vo štvrtok 10. októbra o 18.00 h, keď si doma predohrá duel 7. kola proti Boracu m:tel Banja Luka z Bosny a Hercegoviny.

Výsledok – sobota – SEHA Gazprom South Stream League – 5. kolo:

Tatran Prešov (SR) – RK Lovčen Cetinje (Č. Hora) 32:29 (14:15) Najviac gólov: Antl 14, Krištopans 6, Rábek 4 – Popovič 10/2, Vukičevič 5, Čizmovič 4 Pok. hody: 0 – 3/2, vylúčení: 4 – 4, rozhodovali: Gj. Načevski a Nikolov (obaja Maced.), 1725 divákov

Zdroj: Webnoviny.sk