Ľubomír Hudačko Šport

Koňare v hádzanej sa na dvoch frontoch poriadne natrápili. Nad rivalmi vyhrali v oboch prípadoch len o jediný gól! Potvrdili tak, že pri lepšom stojí aj šťastena. S dlhým nosom tentoraz museli z palubovky kráčať dole Chorváti z PPD Záhreb a tiež aj Sporta Hlohovec.

Ilustračný obrázok k článku Hádzanári Prešova si na dvoch frontoch priklonili šťastenu: V dvoch zápasoch za sebou vyhrali o jediný gól!

Hádzanári domáceho Tatrana vyhrali v zápase 11. kola SEHA ligy nad chorvátskym PPD Záhreb tesne 24:23.

Domáci si postupne stále udržiavali náskok. Prvý polčas celkovo obe mužstvá dobre bránili a tak sa bolo ťažké presadiť. Zelenobieli ale zvyšovali svoj náskok krok za krokom. Najvyšším rozdielom, o 4 góly v prvom polčase vyhrával Tatran v 24. minúte – 9:5. Chorváti však boli nepríjemní a do polčasu znížili na 12:8. Po prestávke Tatran trochu zaspal v obrane. Prvý gól síce vsietili domáci a bolo to 13:8, no hostia sa zaskveli trojgólovou šnúrou a stav znížili na 13:11. Aj v ďalších minútach potvrdzovali svoju kvalitu.

Za 10. minúť prvého polčasu dali hostia toľko gólov ako za celý prvý polčas, teda osem. Tatran sa však nedal a svoj náskok si strážil. V ďalších minútach opäť zlepšili obranu aj útok a v 21. minúte odskočili svojmu súperovi na rozdiel štyroch gólov – 22:18. V závere naši dopustili drámu, keď dovolili hosťom znížiť na rozdiel jediného gólu 23:22. Jednogólový náskok si ustrážili a na konci stretnutia sa tešili z víťazstva 24:23.

Tatran Prešov – PPD Záhreb 24:23 v 11. kole SEHA ligy

• Najviac gólov: Rabek 7, Antl 6/2, Kristopans 5 – Čeliča 5, Rakovič 5/1, Sebetič 4/2. Rozhodovali: Boričič, Markovič, vylúčení: 5:7, 7 m hody: 2/2 – 4/3

Tréner Prešova Peter Dávid: „Zápas bol veľmi ťažký, behavý, s dobrým súperom. Zagreb bol určite favoritom, keď vyhrali s Parížom a boli na koni. Som rád, že sme to uhrali zodpovedným výkonom. Dávali sme pozor na technické chyby, na streľbu a povzbudili nás diváci. Tým ďakujeme a výhra o gól poteší, čo si užívame. V každom zápase má každý tím pár hluchých minút, ale nenechali sme sa dotiahnuť, udržali sme si dvojgólový náskok takmer až do konca. Sú to veľmi cenné body. My sme mali týždeň problémy so zraneniami. Vypadol nám Kopčo, takisto Pekár a Sadovyj hral so zlomeným prstom. Bola to obrovská strata hráčov. Takticky sme to ale splnili, čo bolo potrebné hrať. V prvom polčase sme si vytvorili rozhodujúci náskok, v tom druom už dochádzali sily. Sme veľmi šťastní, že sme vyhrali. Som rád, že to dopadlo korektne a hralo sa normálne.“

Hráč Tatrana Oliver Rábek: „Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Bolo nás malo a proti takému súperovi bolo ťažké odohrať naraz 50–55 minút. No tešíme sa, že sme vyhrali a ďakujeme publiku. Potešilo nás to a takisto sa tešíme na ďalší zápas.“

V pondelkovej odvete potom Šarišania následne uspeli aj na palubovke HC Sporta Hlohovec, ktorý porazili tiež tesne a len o jediý gól. Výhra 26:25 (14:10) znamená, že na budúci rok budú bojovať o domácu pohárovú trofej.

Odvety semifinále Slovenského pohára v hádzanej mužov 2014/2015: HC Sporta Hlohovec – Tatran Prešov 25:26 (10:14) /prvý zápas 24:37/ – do finále postúpil Prešov

• Najviac gólov: Guzy 6, T. Laho 6/4, Miženko 3 – Petro, Furlan a Rábek po 5, J. Hrstka 5/2

pok. hody: 7/5 – 4/3, vylúčení: 2 – 6, rozhodovali: Haščík a R. Sivák, 500 divákov