Derby si ukoristili pre seba: Prešovčania porazili konkurenta na špici ligy

Východniarsky súboj vyznel lepšie pre Prešovčanov. Tí rozhodli doma proti Michalovciam síce až v závere, ale celý zápas bolo skóre naklonené na ich stranu.

Ilustračný obrázok k článku Derby si ukoristili pre seba: Prešovčania porazili konkurenta na špici ligy
Zdroj: Vlado Salzer

Po tomto víťazstve sa rozdiel medzi celkami z východu zmenšil už na 4 body. Hokejisti Prešova ťahajú trojzápasovú sériu výhier a stále môžu pomýšľať na 2. miesto po základnej časti. Vlani túto časť súťaže vyhrali, ale potom neuspeli v play off. Fanúšikovia tentoraz iste dúfajú, že to bude naopak. Duel mal však aj nervózny priebeh, aký sa na derby patrí.

Hostia niekoľkokrát neudržali nervy a putovali na trestnú lavicu aj za napádanie rozhodcov. Nič to však nezmenilo na výsledku 4:2 pre Prešov, s víťazným gólom Baláža v poslednej minúte.

Prešov Penguins – HK Dukla Ingema Michalovce 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

• Góly: 1. Prokop, 30. Mačkovič, 52. Tomčák, 60. Baláž – 26. Korba, 45. Banovský
  • Rozhodovali: Hatala – Pribula, Novotný
  • vylúčení: 6:6, navyše: Solomonchak 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, Cútt 10 minút za napadnutie hlavy a krku, Mašlonka (všetci Michalovce) 10 minút za napádanie rozhodcov
  • presilovky: 1:2
  • oslabenia: 0:0