Šport

Volejbalistom VK Mirad PU Prešov zápasy nadstavbovej časti Extra ligy nevyšli. K dvom prehrám mohli prispieť aj zažívacie problémy niektorých hráčov.

Ilustračný obrázok k článku Derby s Košicami prešovskí volejbalisti nezvládli: Viacerí mali zažívacie problémy
Zdroj: Veronika Mihaliková

Súboj v Prievidzi (3:0), ani domáci vo východniarskom derby s Košicami výrazné body nepriniesli. Bez spochybňovania kvalít súperov môžu byť dôvodom aj zažívacie problémy, ktoré trápia viacerých hráčov v tíme.

Martin Sopko st. do Prievidze necestoval a úplne fit sa necítil ani proti Košiciam. Päťsetová dráma pred plnou tribúnou s výsledkom 2:3 znamená, že na druhé miesto v tabuľke, sa priebežne dostávajú Prievidžania. Tím VK KDS Šport Košice už párkrát potrápil Prešovčanov v základnej časti a 9. kolo nadstavby nebolo výnimkou.

Na začiatku 1. setu mali domáci volejbalisti navrch. Košičania držali krok len do polovice setu. Diváci sledovali pekné výmeny, po ktorých si domáci vytvorili 4 bodový náskok. Ten sa im podarilo udržať až do konca setu, keď záverom košické servisy skončili v aute a v sieti, výsledkom 25:19. Do 2. setu úspešnejšie vstúpili Košičania. Peknou hrou na sieti mali dokonca 6-bodový náskok. Za stavu 16:20 skončili prešovské útoky v blokoch, čo znamenalo vodu na mlyn pre Košice. Technický útok striedajúceho Juraja Jurka nestačil, set skončil 17:25.

V 3. sete sa bojovalo o každú loptu, v jeho závere za stavu 23:23 sa do útoku dvakrát úspešne oprel Juraj Drobňák a výsledok 25:23 znamenal stav zápasu 2:1 pre Prešov. V útoku potom pritlačili najmä Martin Sopko ml. a Miroslav Jakubov. Za stavu 16:23 nepomohli ani úspešné domáce útoky Ľuboša Macka a Martina Sopka st. Úspešný smeč, ktorý znamenal zisk setu pre Košice predviedol Patrik Lamanec s výsledkom 18:25.

Od začiatku 5. setu to boli krásne volejbalové výmeny s bodmi na oboch stranách. Polovica tajbrejku po výmene strán za stavu 8:8 však bola zlomová. Útok Martina Sopka st. skončil v blokoch, príjem košického podania v aute a technický útok v domácom ihrisku. Po prešovskom oddychovom čase prišiel už len jediný úspešný domáci útok. Všetky ostatné skončili v nepriestrelných blokoch hosťujúceho mužstva s výsledkom 9:15 a konečným skóre zápasu v pomere 2:3. Výherný los mali tentoraz v rukách Košičania.

Jaroslav Vlk, tréner VK Mirad PU Prešov: „Pre nás ťažký zápas. Pred plnou halou sme ho nezvládli ani herne ani emočne. Od začiatku nám chýbala na ihrisku dravosť a iskra. Aj napriek tomu sme vyhrali prvý a tretí set a viedli 2:1. Družstvo ani hráčov to však nepovzbudilo a hrali sme v neustálom útlme. Dostávali sme sa pod tlak Košíc. Naopak oni výborne bránili a bojovali. Na našej strane bola len snaha, ale chýbalo herné umenie.“

Richard Vlkolinský, tréner VK KDS Šport Košice: „Atraktívny zápas pre divákov, ako vždy v 5-setových zápasoch. V konečnom účtovaní myslím, že sme boli lepší v obrane. Som rád, že hráči prejavili emócie a cez to všetko, že predošlý zápas im nevyšiel, dali tentoraz zo seba všetko. Chválim ich za tento výkon.“