Futbal

Tatran prehral ďalší zápas. Posledný tím Fortuna ligy tentoraz neuspel v Ružomberku, kde inkasoval opäť až 5 gólov. Futbalistom sa vôbec nedarí.

Ilustračný obrázok k článku Ďalší výprask: Prešovským futbalistom sa nedarí, debakel dostali aj od Ružomberka

Dva inkasované góly do prestávky boli pre mužstvo zo Šariša ešte milosrdným polčasovým rezultátom. Väčšiemu rozdielu svojim zákrokmi zabránil brankár Tatrana Ferenc.

Hostia v úvodnom dejstve ani raz vážnejšie neohrozili Hajdúcha medzi domácimi žrďami. V 10. minúte Daniel z pravej strany poslal vysoký center do „ohňa“ a Gál-Andrezly nekompromisnou hlavičkou dostal Liptákov do vedenia. V 22. minúte Faško kolmicou vysunul Lačného a Tubonenim tiesneného ružomberského útočníka vychytal Ferenc.

O sedem minút neskôr sa Lačný po spolupráci s Gálom-Andrezlym ocitol zoči – voči Ferencovi, no prešovský gólman vytiahol super zákrok. V 37. minúte mal Lačný ďalšiu možnosť poistiť vedenie „Ruže“, ale vrtký Ferenc bol do tretice proti. Napokon sa predsa diváci dočkali do prestávky aj druhého gólu v sieti Tatrana, ktorého autorom bol po krásnom sóle Faško.

Po zmene strán sa na prvý vzruch čakalo do 57. minúty, keď po Ďubekovom priamom kope z hranice „malého vápna“ hlavičkoval P. Maslo, ale mieril nad. Vzápätí, takisto po priamom kope, ktorý znovu zahral Ďubek, mal na hlave tretí úspech MFK Kružliak, ktorý tesne minul cieľ. Prešov bol aj naďalej vpredu neškodný, hoci v druhom polčase sa viac snažil v ofenzíve. V 69. minúte Daniel potiahol ružomberskú akciu po pravej strane, loptu naservíroval Faškovi a konečnou inštanciou bol zase Ferenc.

V 72. minúte našiel Daniel opäť v šestnástke hostí Faška a ten zblízka pridal svoj druhý zápis do streleckej listiny. O tri minúty na to mohol aj tretí. V 76. minúte striedajúci Gerec krásne trafil z uhla – 4:0. Piaty gól pridal v 79. minúte spoza „veľkého vápna“ Gál-Andrezly, keď ho našla odrazená lopta po rohovom kope. V 85. minúte mohol skórovať aj ďalší nový muž na ihrisku Takáč. V chladnom počasí domáci futbalisti dostatočne zahriali svojich fanúšikov.

MFK Ružomberok – 1. FC Tatran Prešov 5:0 (2:0)

• Góly: 10. Gál-Andrezly, 45. Faško, 72. Faško, 76. Gerec, 79. Gál-Andrezly. Rozhodoval: Sedlák, 1226 divákov
  • Zostavy a striedania:
  • Ružomberok: Hajdúch – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, Kupec – Nagy, Ďubek (76. Sapara) – Daniel (82. Takáč), Faško, Gál-Andrezly – Lačný (74. Gerec)
  • Prešov: Ferenc – Petko, Bartek (16. Tuboneni), Dzúrik, P. Leško – Keresteš, D. Leško – Micherda, Katona, Trebuňák – Kubus