Ľubomír Hudačko Iné športy

Sezóna sa predčasne skončila pre mužstvá HBK Čengstav Podhorany a HBC Juniors Team, ktoré v tabuľke obsadili posledné dve nepostupové miesta. Naopak, suverénne si počínali dva tímy, ktoré už sú v semifinále a čakajú na svojich konkurentov. Prinášame prehľad výsledkov 3b Prešovskej hokejbalovej ligy.

Ilustračný obrázok k článku Boje pokračovali štvrťfinálovými zápasmi: Prehľad výsledkov Prešovskej hokejbalovej ligy

Konečná tabuľka rozhodla, že mužstvá HBC Tornádo a HBC Fany Sport, ktoré nemali vážnejších konkurentov v Základnej časti idú ďalej jednoznačným spôsobom. Ich Semifinálový súperi vyjdú zo štvrťfinálových dvojíc HBC Paluto – HBC Šindliar a HBC Panthers – HBC Brakon Pirates.

Tie si to na ihrisku rozdajú na dva víťazné zápasy.

Štvrťfinále 1. zápasy:

HBC Paluto – HBC Šindliar 6:3 (2:1, 1:1, 3:1) Góly: Ličák 4, Smrek 2 – Kras, Imrich An., Ondria Brankári: Pištej Z. – Varchola Rozhodcovia: Francan, Kochan Stav série 1:0

„Dlho dokázali vzdorovať hráči Šindliara náporu hráčov Paluta. V prvých dvoch tretinách sa na ich bránku valil útok za útokom a brankár Varchola si musel pripadať ako na strelnici. Ale ako staré porekadlo hovorí: „Nedáš-dostaneš“ platilo tento krát 100%. Každé čo i len malé zaváhanie, hostia kruto trestali. Tretia tretina však priniesla upokojenie na hokejky domácich, ktorý začali konečne preferovať svoj kombinačný spôsob hry a ovocie sa dostavilo vo veľmi krátkom čase,“ uviedol organizátor Peter Kochan.

HBC Panther- HBC Brakon Pirates 5:1 (0:0, 4:1, 1:0) Góly: Richter Pet. 3, Kochan, Košuth G. – Pažin Brankári: Šaravský – Baláž Roman Rozhodca: Sála Stav série 1:0

„Ťažký, veľmi náročný a vyčerpávajúci súboj od prvej až do poslednej minúty, v ktorom nechýbali tvrdé strety, vylúčenia, kombinácie a hlavne góly. Skóre zápasu síce otvoril, až v úvode druhej tretiny Vladko Pažin po perfektne zvládnutej kontre a hostia vyhrávali 0:1. No práve tento okamih paradoxne len „vydráždil“ Panterov a tí hodní svojho mena, pred bránkou hostí už za niekoľko minút rozpútali uragán a svoju „obeť“ ešte pred druhou prestávkou doslova roztrhali,“ dodal Peter Kochan.