Dominika Handzušová Hokej

Ani extraligové posily Prešovu nepomohli: Trnava viac chcela

32. kolo prvej hokejovej ligy sa v Trnave nieslo v znamení vyrovnaného súboja. Domáci i Prešov nastúpili vo výrazne oklieštených zostavách. Trnava napokon ukázala v hre srdce a zvíťazila.

Ilustračný obrázok k článku Ani extraligové posily Prešovu nepomohli: Trnava viac chcela

Zranení, chorí, juniori v Maďarsku. Oba tímy sa dali charakterizovať rovnako. Prešov pricestoval so štyrmi extraligistami z Popradu. Boli pomocou, no výrazne nevyčnievali.

Otvorený hokej

Obrany si často robili deň otvorených dverí, videli sme zaujímavé kontry a rýchle útoky. Borároš spočiatku pôsobil trochu neisto, skóre cez neho otvoril v 13. minúte Poláček. Hneď na to ale vyrovnal Gápa zakončením zblízka. Prešov následne viac útočil, dostal aj presilovú hru, ale práve v nej inkasoval druhý gól, keď pri pravej žrdi bol Bachratý trestuhodne sám. Druhá tretina bola vyrovnanejšia, najmä pre časté trnavské chyby. Jednu z nich potrestal dobrou strelou do vinkla Chovan.

Delenie bodov Trnava nechcela

Vyrovnaný stav 2:2 sa držal veľmi dlho. Od Lisoňovej žŕdky v 50. minúte ale mala Trnava navrch. Ukázala väčšie chcenie. Napokon v 58. minúte po vhadzovaní rozhodol Lisoň. Prešov mal následne presilovú hru a skúsil aj kratučkú hru bez brankára, ale výraznejšie už Hálu neohrozil.

HK Gladiators Trnava – PHK 3b Prešov 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Góly: 13. Poláček (Lisoň), 17. Bachratý (Krajčík) v oslabení, 58. Lisoň (Hrbáčik) – 13. Gápa (Nagy, Gaborčík), 30. Chovan (Škrak, Gápa).

Vylúčenia: 4:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0.
Strely na bránu: 43:31 (20:14, 11:10, 12:7).
Rozhodovali: Babeliak – Moravec, Valko. Diváci: 295

Trnava: Hála – U. Demo, Reho, Kubica, Krajčík, Burzala, Šišmič, Jak. Macháč – Lisoň, Poláček, Kamenický – Rosa, Bachratý ml., P. Barinka – D. Božik, Hrbáčik, Závodský.

Prešov: Borároš – Pitka, Gaborčík, Popela, V. Sabol, L. Škrak, Kobeľa – M. Nagy, J. Matejka, Gápa ml. – F. Pekarčík, Tomčák, Korytko – Ľ. Chovan, Renčok, Guntáš.

HL: Trnava - Prešov